GIRL POWER #6: BARBARA NALEPKA

Agata Wójtowicz, Informacja własna

2018-10-10

W drugą środę października prezentujemy dla Was kolejny materiał z cyklu rozmów, w którym (tym razem) bierzemy pod lupę kobiece sporty walki. Naszą szóstą bohaterką jest Barbara Nalepka.

Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportami walki?

6 lat temu nie mogłam pojechać na obóz z pływania przygotowujący do mistrzostw, ponieważ lekarz sportowy mnie nie dopuścił i pojechałam na wakacje do babci i tam zobaczyłam plakat dotyczący zajęć MMA byli tam fajni przystojni panowie i chciałam iść zobaczyć co to takiego. Od dziecka chciałam trenować jakieś sporty walki ale rodzice byli przeciwni. Poszłam i tak mi się spodobało, że trenuje do teraz. Rzuciłam pływanie i zostałam przy sportach walki.

Gdyby nie sporty walki to uprawiałabyś inny sport czy zajmowałabyś się całkiem czymś innym?

Pewnie dalej bym pływała. Bardzo to kochałam, to był mój sposób na życie od 5 roku życia. Miałam jeszcze inne przygody ze sportami takimi jak koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna, szachy i wiele innych. Nieskromnie powiem, że za co się nie ruszyłam w sporcie zawsze mi to wychodziło i starałam się być najlepsza. Ale pływanie to był mój sport.

W Polsce kobiece sporty walki są wciąż mało znanie, a osoby, które już o nim wiedzą są do niego sceptycznie nastawione. Co o tym myślisz?

Myślę, że kobiece sporty walki są już bardzo znane ale niestety jesteśmy trochę gorzej odbierane. Wiele razy spotkałam się z opinia, że MMA nie jest dla kobiet, że ludzie nie mogą patrzeć jak się kobiety bija i to chyba dlatego.

Czy masz zawodniczkę, której karierę szczególnie śledzisz? A może wzorujesz się na którejś z kobiet walczących w sportach walki?

Nie mam takiej jednej wybranki. Lubie oglądać walki kobiet, są bardzo interesujące. Kobiety są zawsze bardziej zacięte ale zawodniczki, które często sledzę to oczywiście Criss Cyborg, którą poznałam osobiście i miałam przyjemność z nią trenować miesiąc w Tajlandii. Dodatkowo lubię ogladać walki Amandy Nunes, Anissy Meksen czy Asi Jędrzejczyk.

Z kim chciałabyś najbardziej zwalczyć i dlaczego?

Nie mam ulubionej wybranej przeciwniczki ale chciałabym na pewno kiedyś zawalczyć z Criss Cyborg jako mój autorytet od dawna ale na pewno nie będzie mi to dane ze względu na różnice w wadze.

Obserwuje, że sporo kobiet bardzo chciałoby zacząć trenować sporty walki ale jednak boja się pójść na pierwszy trening. Jak sądzisz dlaczego tak jest?

Dziewczyny się boja opinii chłopaków i ich dogadywanek tak jest w 90 przypadkach a resztę 10 procent to chyba strach przed podbitymi oczami rozciętymi lukami brwiowymi czy połamanymi nosami.

Gdybyś miała zachęcić panie do przyjścia na sale treningową i uprawiania sportów walki to powiedziałabyś nim, że...?

Że nie ma się czego bać. Nie znam osoby, która by żałowała, że przyszła na trening sportów walki czy to MMA czy to K1 czy inne a siniaki po pierwsze zdarzają się rzadko a po drugie szybko schodzą.

Czy masz inne zainteresowania oprócz sportu? Podejrzewam, że jak każda typowa kobieta uwielbiasz chodzić na zakupy.

Niestety zakupy nie są dla mnie przyjemną rzeczą strasznie mnie męczą. Ja to jak chce coś kupić to wchodzę i wychodzę. A jeśli chodzi o moje zainteresowania to głównie sport a poza tym to chyba nic jak się tak dłużej zastanowię . Wszystko co robię jest w jakimś stopniu sportem czy gokarty czy jakiś basenik sauna. W sumie moim zainteresowaniem są psy pitbulle sama mam jedna sunie i oddaje się jej tylko jak mam wolne od treningów.

A hobby? Co lubisz robić w wolnym czasie?

Lubie chodzić na spacery z moja psinka, chodzić po górach, lubię bardzo podróżować, jeździć na gokartach spotykać się ze znajomymi.

Gdybyś miałaś się opisać w trzech – pięciu słowach? Jaka jesteś prywatnie?

Nerwowa - ale są i plusy, lojalna, koleżeńska, pomocna, energiczna.

Kiedy zobaczymy Cię ponownie?Kiedy zobaczymy Cię ponownie? Kiedy stoczysz kolejną walkę?

Już niedługo 20 października zawalczę w Chinach w Szanghaju w formule K1 na dużej gali WLK, więc proszę trzymać kciuki gdyż jadę na wojnę Chiny kontra reszta świata.