GIRL POWER #7: SANDRA DRABIK

W trzecią środę października prezentujemy dla Was kolejny materiał z cyklu rozmów, w którym (tym razem) bierzemy pod lupę kobiece sporty walki. Naszą siódmą bohaterką jest Sandra Drabik.

Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportami walki?

Jako dziecko oglądałam sporo filmów, gdzie pojawiały się sporty walki i chciałam sama spróbować. Był to sport który bardzo mi się podobał. Jako nastolatka poszłam na pierwszy trening kickboxingu z kolegą i tak już zostałam.

Gdyby nie sporty walki to uprawiałabyś inny sport czy zajmowałabyś się całkiem czymś innym?

Ciężko mi przewidzieć co bym obecnie robiła gdybym nie zaczęła przygody ze sportami walki. Ale myślę, że mógłby to być inny sport, ponieważ od dziecka b. Lubiłam rywalizację sportową. W w szkole brałam udział w zawodach sportowych w różnych dyscyplinach.

W Polsce kobiece sporty walki są wciąż mało znanie, a osoby, które już o nim wiedzą są do niego sceptycznie nastawione. Co o tym myślisz?

Oczywiście zgadzam się z tym, że kobiece sporty walki są mało popularne, ale jak widać z każdym rokiem się to zmienia. Jest organizowane więcej walka i więcej się o nich zaczyna mówić. Na pewno większość w Polsce wie kim jest np. Joanna Jędrzejczyk,dzięki której na pewno te sporty zyskały większy rozgłos :) Myślę, że to kwestia indywidualna, zawsze zdania będą podzielone. Są tacy którym się to podoba i tacy którym nie. Ja uważam, że każdy powinien robić to, co lubi i uważa za słuszne.

Czy masz zawodniczkę, której karierę szczególnie śledzisz? A może wzorujesz się na którejś z kobiet walczących w sportach walki?

Śledzę kariery niektórych zawodniczek, które imponują mi swoim przygotowaniem techniczno-taktycznym czy też swoja prezencją, ale nie mam jednej konkretnej zawodniczki na której chciałabym się wzorować. Mam swoja osobowość, swój styl i na tym się skupiam.

Z kim chciałabyś najbardziej zwalczyć i dlaczego?

Chciałabym zawalczyć ponownie z Mistrzynią Olimpijską Nicolą Adams, z którą przegrałam 3 swoje pojedynki. Dlaczego uważam, że jest świetnej klasy sportowcem i pokonać ją byłoby dużym osiągnięciem sportowym dla mnie.

Obserwuje, że sporo kobiet bardzo chciałoby zacząć trenować sporty walki ale jednak boja się pójść na pierwszy trening. Jak sądzisz dlaczego tak jest?

Myślę, że większość z nich się wstydzi lub obawia, że nic nie potrafią i im jest głupio iść na taki trening. To je hamuje.

Gdybyś miała zachęcić panie do przyjścia na sale treningową i uprawiania sportów walki to powiedziałabyś nim, że...?

Że sporty walki to świetna alternatywa aby pozbyć się stresu dnia codziennego ,można poznać nowych i fajnych ludzi a przy tym zadbać o swoją ciało, duszę i bezpieczeństwo ucząc się samoobrony.

Czy masz inne zainteresowania oprócz sportu? Podejrzewam, że jak każda typowa kobieta uwielbiasz chodzić na zakupy.

No właśnie nie. Nie lubię chodzić na zakupy. Owszem robię to bo trzeba mieć się w co ubrać ale nie lubię siedzieć w jednym miejscu, jestem osobą dynamiczną i pełna energii. Lubię spotykać się ze znajomymi, chodzić do kina, przeczytać jakąś książkę, spędzać czas z rodziną.

A hobby? Co lubisz robić w wolnym czasie?

lubię jeździć na gokartach, to sprawia mi duża radość. Uwielbiam chodzić po górach, to mnie mega pozytywnie nakręca i uspokaja.

Gdybyś miałaś się opisać w trzech – pięciu słowach?

Jaka jesteś prywatnie? Jestem gadułą, uwielbiam jeść, nie umiem usiedzieć w jednym miejscu, mam poczucie humoru, ale też jestem konkretną, szczerą osobą która potrafi walczyć o swoje.

Kiedy zobaczymy Cię ponownie? Kiedy stoczysz kolejną walkę?

Obecnie jestem w trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata, które odbędą się w listopadzie w Indiach. Tak więc już niedługo wejdę ponownie do ringu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.