MŁODE WILKI #9: BARTŁOMIEJ GŁADKOWICZ

W kolejny, trzeci piątek października prezentujemy dla Was kolejną, dziewiątą rozmowę z cyklu 'Młode Wilki', w którym rozmawiamy z młodymi i mało znanymi zawodnikami sportów walki. Tym razem naszym gościem jest Bartłomiej Gładkowicz.

Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportami walki?

Moja przygoda ze sportami walki zaczęła się dość nietypowo. Przede wszystkim zamiłowanie do tego rodzaju sportów wyniosłem z filmów takich jak "Krwawy Sport" z Jean Claude Van Dammem! W wieku 15/16 lat chodziłem do bractwa rycerskiego w pobliskim gimnazjum i ćwiczyłem MMA z wczesnego średniowiecza. Podczas jednego ze "sparingów" dostałem mieczem w okolice oka i odpuściłem dalsze wojaże w zbrojach. Chwilę później zacząłem treningi w klubie Fighting Division Bydgoszcz z którego wywodzą się trener Łukasz Zaborowski, Marcin Wrzosek oraz Michał Andryszak.

Długo już trenujesz?

Trenuję około 6 lat.

                                                 

Na kim się wzorujesz? Kogo karierę sportową szczególnie śledzisz?

Fedor Emelianenko - pokorny i wybitny zawodnik. Śledzę: Jon Jones, Daniel Cormier, Conor McGregor, Tony Ferguson, Michał Michalski, Marcin Wrzosek, Max Holloway, Brian Ortega, Donald Cerrone i wielu wielu innych. Naprawdę jest ogrom kotów w naszym pięknym sporcie których warto śledzić!

Jak wygląda Twój tydzień treningowy?

W poniedziałek i wtorek trenuję stójkę - techniki bokserskie połączone z muay thai, tak jak mój trener Filip Czarnecki uwielbiam uderzenia łokciami i tajski klincz. Środa i czwartek to dni na parter pod MMA z Arturem Drążkiem - ćwiczymy różne aspekty parteru z uderzeniami typowo pod MMA. Piątek to zapasy z Robertem Świerblewskim a sobota to ukochany dzień sparingowy. W niedzielę odpoczywam.

Regeneracja: stawiasz na aktywną czy wręcz przeciwnie?

Regeneracja to oczywiście aktywny wypoczynek! Bardzo lubię przebieżki oraz basen z moją dziewczyną oraz treningi typu mobility i stretching. Moja dietetyk Iza Zarecka dba o to żebym się nie nudził w dni regeneracyjne, korzystamy z różnego rodzaju urządzeń i ćwiczeń min. Recovery Pump.

                                                        

Jak wyglądają Twoje przygotowania? Kto Ci w nich pomaga?

Moje przygotowania to periodyzacja na okres siły, tlenu i wytrzymałości oraz techniki gameplanu i sparingów. Mój dream team to: Head Coach Filip Czarnecki, Artur Drążek - który również jest zawodnikiem i brązowym pasem BJJ, Robert Świerblewski - zapasy oraz moja dietetyk Iza Zarecka która dba o moją dietę i przygotowanie kondycyjne.

Spotkałeś się ze zdaniem, że sporty walki to jednak nie sport?

Nie, sam kiedyś popełniłem taki błąd i mówiłem że E-Sport to nie sport. Gdy ja chodziłem na treningi w deszcz i śnieg, mój brat który grał w gry i wygrywał pieniądze na turniejach mówił że on musi potrenować i siadał do komputera. Szlag mnie trafiał kiedy ja musiałem jechać ponad godzinę na trening a mój brat "trenował" przy komputerze. Teraz wszyscy wiedzą jak mocno urósł E-Sport i mam ogromną nadzieję że MMA spotka ten sam los i będzie to bardzo popularna dyscyplina.

Z kim chciałabyś najbardziej zwalczyć i dlaczego?

Nie mam wymarzonego przeciwnika, kogo postawią na mojej drodze tego będę chciał pokonać. Wszystko małą łyżką.

                                                 

Którą z swoich walk wspominasz najlepiej a którą wręcz przeciwnie?

Każda z moich walk to dobre wspomnienia bo każda była zwycięska. Najlepiej wspominam swój debiut - TKO w pierwszej rundzie gdy byłem underdogiem, a najgorzej moją drugą walkę, również TKO ale pamiętam że zaniedbałem aspekt diety i czułem się okropnie.

Czy preferujesz inne sporty? Bieganie, pływanie, rower?

Oczywiście! Lubię gry zespołowe, bieganie, pływanie oraz e-sport.

Jakie masz marzenia jeśli chodzi o karierę sportową?

Moje marzenie to pas mistrzowski UFC.

Czego życzyć Ci w karierze sportowej?

Przede wszystkim zdrowia, na resztę sam ciężko zapracuję!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.