BMMA 6: MACIEJ RÓŻAŃSKI vs RAFAŁ HARATYK

Monika Bartłomiejczak, Informacja własna

2018-12-05

Zawodowi strażacy - Rafał Haratyk (10-3-2, 2 KO, 4 Sub) i Maciej Różański (10-2, 2 KO, 7 Sub) - rozpalą publiczność podczas 'ognistej' walki 15 grudnia na 'BABILON MMA 6' w Raszynie. - Pojedynek nie potrwa zaplanowanych 3 rund... - mówią zgodnie zawodnicy dywizji średniej. To będzie 2. walka wieczoru gali organizowanej przez Tomasza Babilońskiego.

Dla 31-letniego Rafała Haratyka to będzie już 4 występ na galach "Babilon MMA", wcześniej pokonał na pełnym dystansie Łukasza Bieńkowskiego, Johana Romminga i w rewanżowym starciu Marcina Naruszczkę. - Do każdego pojedynku podchodzę konkretnie przygotowany. Raz zdarzyło się inaczej i w naszej pierwszej walce "wyszkolił" mnie Marcin Naruszczka. Maćka Różańskiego uważam za mocnego, poukładanego zawodnika i spodziewam się ciężkiej przeprawy. Ostatnio stoczyłem 3 walki na pełnym dystansie trzech 5-minutowych rund pokonując rywali decyzją sędziów, ale teraz przewiduję, że dojdzie do nokautu. Wierzę, że to ja wygram.

Z 29-letnim Maciejem Różańskim sprawa przedstawia się inaczej. Debiutuje u Tomasza Babilońskiego, a co więcej od 10 lat, tj. od debiutu w MMA, nigdy nie walczył z Polakiem. - Przede wszystkim, ja też wątpię, aby walka w Raszynie zakończyła się decyzją sędziów. Tylko raz wygrałem na punkty przed kilkoma laty, ale miałem takiego rywala, który w ogóle nie chciał się bić, cały czas był 2 metry ode mnie. Z Rafałem będzie inaczej, zapowiada się twardy bój zakończony przed czasem. Czuję się faworytem i chcę zwyciężyć. A co do rodaków, był taki okres w mojej karierze w MMA, że koniecznie chciałem rywalizować za granicą i pokazywać się międzynarodowej publiczności. Dziś rynek w Polsce jest coraz ciekawszy i nie brakuje na nim sportowych wyzwań.

Obaj są zawodowymi strażakami - Rafał Haratyk pracuje w Ustroniu, a Maciej Różański w Szczecinie. - Na pewno pod wieloma względami jesteśmy do siebie podobni, mój klub z Bielska-Białego jest filią szczecińskiego Berskers, ale w oktagonie nie będzie sentymentów. Maciek Różański jest dobrym parterowcem z niezłą stójką, nie ma jakichś dziur w którejś z płaszczyzn, ale w stójce jestem lepszy od niego. I z pewnością nie będę pchał się do parteru, choć to życie napisze scenariusz walki - powiedział Rafał "Polish Tank" Haratyk.

Maciej Różański aż 7 z 10 wygranych walk rozstrzygnął w parterze w wyniku poddań rywali. Czy można liczyć, że także w ne-wazie będzie chciał pokonać Rafała Haratyka? - Bardzo dobrze potrenowałem pod okiem Piotra Bagińskiego i Michała Materli i wcale nie uważam, że muszę wygrać w parterze. Jeśli będzie dobrze mi szło w stójce, to po co ciągnąć walkę w dół. Pamiętajmy aby kogoś przewrócić, to najpierw trzeba uśpić jego czujność - dodał.

Potyczka strażaków może być hitem w Raszynie, a kto wie czy nie skradnie show głównej walce wieczoru między Pawłem "Plastinho" Pawlakiem (14-3) i Danielem "Skibą" Skibińskim (12-5) o pas wagi półśredniej organizacji Babilon MMA - pierwsze trofeum na galach Tomasza Babilońskiego.


- Największym atutem Rafała Haratyka jest przygotowania fizyczne. Nie wiedziałem, żeby się zmęczył w którejś z długich walk. Solidny pod każdym względem, nie uważam go za słabego w parterze. Ale też nie mogę powiedzieć, iż w którymś z występów mnie zachwycił i mógłbym powiedzieć: "Wow, czuję się zagrożony" - przyznał Maciej Różański.

- Nie boję się walki w żadnej płaszczyźnie, ostatnio wygrywam na punkty, ale zapewne wiele osób pamięta, że w Afryce kończyłem walki technikami, to też potrafię. Kibice będą zadowoleni oglądając w akcji dwóch strażaków-fighterów - zapowiada Rafał Haratyk.

Obydwu czekają ostatnie służby w straży pożarnej i już wkrótce bardzo ciekawy pojedynek w podwarszawskim Raszynie. Organizator gali często podkreśla, że szanuje i docenia takich zawodników jak Haratyk i Różański, którzy ciężką codzienną pracę potrafią połączyć z porządnym przygotowaniem do walk. Obaj zawodnicy są gwarancją wysokiej jakości sportowej.