MARCIN NAJMAN POZYWA TVP ZA GEOBLOKADĘ

Marcin Najman utrzymuje, że stracił około 1.5 mln zł przez geoblokadę TVP, która uniemożliwiła sprzedaż transmisji PPV poza granicami Polski. Jak twierdzi dziennik Fakt, częstochowianin składa pozew do sądu.

- Jako organizator gali sprzedałem licencję na określonych warunkach. Warunki te w sposób rażący nie zostały zrealizowane przez TVP. A co do wykupu ppv, to wiem ile osób obejrzało galę w internecie, w wersji otwartej i jest to duża liczba. - Pisze w mediach społecznościowy organizator Narodowej Gali Boksu.

- Poza granicami Polski gala miała być dostępna w systemie PPV (koszt 20 dolarów za dostęp) wyłącznie na naszej stronie narodowagalaboksu.pl. Niestety TVP nie zastosowała lub zastosowała w sposób wadliwy geoblokadę, gdyż gala była na żywo dostępna na całym świecie na stronie internetowej TVP oraz w przekazie telewizyjnym. W efekcie wszyscy za granicą oglądali galę bez opłat, a moja spółka ND Promotion poniosła z tego tytułu gigantyczne straty oscylujące w kwocie 1,5 miliona złotych - mówił kilka tygodni temu "Faktowi" Najman.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.