GIRL POWER #14: ALEKSANDRA ROLA

W drugą środę stycznia prezentujemy Wam kolejną rozmowę z cyklu, w którym bierzemy pod lupę kobiece sporty walki. Naszą czternastą bohaterką jest Aleksandra Rola.

Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportami walki?

MMA zaczęłam trenować w wieku 24 lat, a decyzję o przyjściu na matę podjęłam bardzo spontanicznie. Borykałam się wtedy z wieloma problemami, a sport początkowo miał być jedynie sposobem na oderwanie od rzeczywistości. Nie będę jednak wdawać się w szczegóły, ponieważ opowiada o tym film dokumentalny pt. "Furia" o mojej osobie, który aktualnie jest w fazie montażu.

Gdyby nie sporty walki to uprawiałabyś inny sport czy zajmowałabyś się całkiem czymś innym?

Gdyby nie sporty walki, prawdopodobnie dalej wiodłabym spokojne, monotonne życie pracując na etacie.

W Polsce kobiece sporty walki są wciąż mało znane, a osoby, które już o nich wiedzą są do niego sceptycznie nastawione. Co o tym myślisz?

Myślę, że każdy sport w wykonaniu kobiet jest mniej popularny. Sporty walki nie są wyjątkiem od reguły. Pojedynki kobiet są po prostu mniej widowiskowe i techniczne, rzadziej również kończą się spektakularnymi nokautami. Jesteśmy za to bardziej zawzięte, charakterne, nie kalkulujemy. Uważam, że każdy ma prawo wybrać, co chce oglądać.

Czy masz zawodniczkę, której karierę szczególnie śledzisz? A może wzorujesz się na którejś z kobiet walczących w sportach walki?

Obserwuję kariery naszych rodaczek walczących w UFC tj. Joanny Jędrzejczyk i Karoliny Kowalkiewicz natomiast nie wzoruję się na żadnej z zawodniczek.

Z kim chciałabyś najbardziej zawalczyć i dlaczego?

Na ten moment najbardziej chciałabym zawalczyć z Karoliną Owczarz, ze względu na uszczypliwość w moim kierunku, w jednym z jej wywiadów po zwycięskim debiucie na KSW42.                      

                                                    

Obserwuje, że sporo kobiet bardzo chciałoby zacząć trenować sporty walki, ale jednak boją się pójść na pierwszy trening. Jak sądzisz dlaczego tak jest?

Może być to spowodowane tym, że kobiety mają mylne wyobrażenie o takim treningu i boją się, że sobie nie poradzą. Kolejna kwestia jest taka, że wiele z pań wciąż wstydzi się trenować w obecności mężczyzn.

                                                 

Gdybyś miała zachęcić panie do przyjścia na sale treningową i uprawiania sportów walki to powiedziałabyś im, że...?

Schudną :D

Czy masz inne zainteresowania oprócz sportu? Podejrzewam, że jak każda typowa kobieta uwielbiasz chodzić na zakupy.

Moje życie kręci się głównie wokół MMA. Interesuję się sędziowaniem pojedynków oraz szeroko pojętym treningiem personalnym. Zakupy uwielbiam, jednak najczęściej robię je przez internet ze względu na oszczędność czasu.

A hobby? Co lubisz robić w wolnym czasie?

Podziwiać twórczość Klocucha :)

                                                        

Gdybyś miała się opisać w trzech – pięciu słowach? Jaka jesteś prywatnie?

Wrażliwa, uparta, roztrzepana, wredna

Kiedy zobaczymy Cię ponownie? Kiedy stoczysz kolejną walkę?

Mam nadzieję, że na początku Nowego Roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.