POLSKI MISTRZ LETHWEI POWRÓCI W KWIETNIU

Mistrz świata w lethwei, czyli boksie birmańskim organizacji WLC, Atur Saładiak powraca po kontuzji do rywalizacji. Mieszkający w Wielkiej Brytanii zawodnik powróci podczas gali Muay Thai Grand Prix 6 kwietnia w Londynie. Nie znamy na razie przeciwnika pochodzącego z województwa zachodniopomorskiego fightera.

Artur Saładiak swój ostatni występ zaliczył podczas gali World Lethwei Championship na stadionie Wunna Theikdi w Muanmarze przed 4000 tysiącami widzów. Polak doczekał się wtedy walki z Saw Ba Oo, która ostatecznie odbyła się w czerwcu po kilkukrotnym jej przełożeniu. Polak dominował w całym pojedynku, by w końcu zastopować rywala w pierwszej minucie czwartej rundy. Tym samym Polak zdobył pas mistrza świata w wadze półciężkiej w boksie birmańskim, uznawanym powszechnie za najbrutalniejszą formułę walki w stójce.

Wcześniej reprezentujący klub FSC Muay Thai Exeter rywalizował na największych imprezach Muay Thai w Wielkiej Brytanii, wśród których zaliczył gale słynnej organizacji Thai Fight, na której rywalizował min. z gwiazdą światowych ringów, Youssefem Boughaemem. Ponadto ma na swoim koncie kilka walk na zasadach Muay Boran, czyli rywalizacji na starożytnych zasadach Muay Thai, które są popularne oczywiście w Tajlandii ale również na Wyspach Brytyjskich.

Poniżej prezentujemy jeszcze walkę Artura Saładiaka, po której został mistrzem świata organizacji WLC, którą możecie śledzić na platformie UFC Fight Pass.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.