BEST OF 2018: WALKA ROKU: TOP 5

Podsumowujemy rok 2018 i mamy jeszcze kilka kategorii do obsadzenia. Kolejne nasze zestawienie dotyczy najlepszych walk 2018 roku, jakie widzieliśmy w klatkach, ringach i klatkoringach w całej Polsce. 

5. Jan Błachowicz vs Jimi Manuwa – UFN 127

Wielki rewanż w UFC z udziałem naszego zawodnika zakończył się jego wielkim zwycięstwem. Po wielkiej walce. Świetna batalia pomiędzy Polakiem i Brytyjczykiem była jedną z najlepszych walk z udziałem naszego zawodnika w tym roku. Polakowi w tej walce wychodziło wszystko, a sam Jan Błachowicz nie mógł sobie wymarzyć lepszego początku roku. 

4. Andrzej Grzebyk vs Thiago Vieira – FEN 21

Mistrz FEN w wadze średniej przeżywał ciężkie chwile w starciu z kolejnym ‘brazylijskim królem nokautu’, który odwiedził nasz kraj. Mieszkający w Rzeszowie, a trenujący w Tarnowie zawodnik zbierał solidne baty i wydaje się, że tylko siłą woli utrzymywał się na nogach. Grzebyk dwoił się i troił, by sędzia nie przerwał walki i gdy nadarzyła się okazja, to postanowił skończyć przeciwnika. Tym samym Grzebyk wywalczył pas mistrza FEN w wadze średniej i z całą stanowczością można powiedzieć, że ten pas ma ogromną wartość nie tylko dla samego posiadacza pasa ale również dla fanów, którzy dostali iście mistrzowską batalię.

3. Ireneusz Szydłowski vs Krzysztof Sowa – RWC 1

Pojedynek trwał niecałe 3 minuty ale można by emocjami, jakie mieliśmy podczas walki obdzielić niejedną galę. Zaczęło się od mocnych ciosów Sowy, którzy wydawałoby się, że zakończy karierę Szydłowskiego. Mający grubo ponad 40 lat na karku przedsiębiorca prowadzący restaurację przetrwał jednak nawał ciosów i z rozciętą twarzą, która obficie broczyła krwią wymieniał ciosy i próby technik kończących z rywalem. Ostatecznie celny cios Szydłowskiego zakończył pojedynek, który zdecydowanie był jednym z najlepszych w minionym roku.

2. Michał Michalski vs Dawid Zawada – KSW 43

Kolejny pojedynek, który przejdzie do historii organizacji KSW. Mieszkający i trenujący we Wrocławiu Michał Michalski zmierzał pewnie po zwycięstwo w starciu z urodzonym w Opolu, a mieszkającym w Niemczech Zawadą. Do czasu feralnej trzeciej rundy, w której dał się złapać w duszenie zza pleców. Emocje podczas walki były niesamowite i wydawało się, że mieszkający w Polsce zawodnik pewnie dowiezie zwycięstwo po kapitalnej walce do końca. Michalskiemu się nie udało, jednak tak doskonałego debiutu w KSW pozazdrościć może mu wielu fighterów. 

1. Tomasz Narkun vs Mamed Chalidow – KSW 42

Pierwszy pojedynek Mameda Chalidowa z Tomaszem Narkunem przejdzie do historii polskiego MMA. Zdecydowanie była to najlepsza walka, jaką mogliśmy oglądać na naszym podwórku. Reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn dominował przez dwie rundy, obijając niczym worek treningowy młodszego rywala, raz po raz rzucając go na deski. Niestety dla zawodnika z Czeczenii reprezentant Berserker’s Team wytrzymał nawał ciosów gwiazdy KSW i ostatecznie był w stanie złapać Mameda w swoje firmowe duszenie trójkątne nogami. Tym samym Narkun pokazał, że jest jednym z najlepszych chwytaczy w polskim MMA, a tytuły wywalczone na najbardziej prestiżowych turniejach w sportach chwytanych, ADCC, nie były dziełem przypadku. Po tej walce narodziła się wielka gwiazda Tomka Narkuna, która rozbłysła z niewyobrażalną mocą. Już sekundę po walce było wiadomo, że musi dojść do rewanżu, do którego jak wszyscy dobrze wiemy doszło podczas KSW w Gliwicach, na której po raz drugi zwyciężył obecny mistrz wagi półciężkiej KSW.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.