BAS RUTTEN I DAVE LEDUC: NIESAMOWITY TEST TWARDOŚCI

Do niesamowitej sytuacji doszło w piątek w kalifornijskim gymie Elite MMA legendarnego Basa Ruttena (53 lata). Holender sprawdził twardość Kanadyjczyka Dave'a Leduca, coraz popularniejszego mistrza ''najkrwawszego sportu na świecie'', czyli boksu birmańskiego.

Obaj eksperci sztuk walki podeszli do siebie z wielkim respektem i dystansem, a przy okazji pokazali coś, co na pewno zadziała na wyobraźnię widzów na całym świecie. Rutten w pewnym momencie wspólnego treningu postanowił poddać Leduca testowi twardości. W tym celu kilkakrotnie uderzył palcami dłoni w krtań i szyję młodszego o prawie 30 lat kolegi. Leduc był odpowiednio przygotowany i zdał test koncertowo, dając świadectwo mocy Lethwei. 

Kanadyjczyk wygrał swoje wszystkie dotychczasowe walki stoczone w formule boksu birmańskiego, jest posiadaczem mistrzowskich pasów i niekwestionowaną gwiazdę na Birmie, a także w wielu krajach poza nią. ''Nomad'' (tak brzmi pseudonim Leduca) stał się prawdziwym ambasadorem ''sztuki dziewięciu kończyn'', jak nazywane jest Lethwei. Skąd ta nazwa? Otóż w boksie birmańskim dozwolone są uderzenia głową, co odróżnia ten sport od boksu tajskiego, ''sztuki ośmiu kończyn'' (dwie ręce, dwie nogi, dwa kolana i dwa łokcie). Warto dodać, że tytułem mistrza Lethwei może pochwalić się także Polak, Artur Saładiak.

''ZZA LIN'' #38: ARTUR SAŁADIAK TWORZY HISTORIĘ >>>

Wracając na koniec do Basa Ruttena: Holender to prawdziwa legenda sztuk walki, postać dla miłośników MMA absolutnie kultowa. "El Guapo" (''Przystojniak'') trzy razy zdobywał mistrzostwo japońskiej organizacji Pancrase i był mistrzem UFC wagi ciężkiej. Jest również m.in. autorem systemu samoobrony znanego jako "System Basa Ruttena", opartego na szeregu skutecznych technik. Wiedza, jaką posiada Bas Rutten na temat boksu tajskiego, taekwondo, karate i wielu innych dyscyplin jest wiedzą na najwyższym poziomie, nie tylko teoretycznym, ale przede wszystkim praktycznym.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.