UFC 234: ADESANYA POKONAŁ SILVĘ PO PIĘKNYM SPEKTAKLU

W walce wieczoru gali UFC 234 w Melbourne doszło do symbolicznej zmiany warty. Młody artysta sztuk walki, Israel Adesanya (16-0) wyraźnie pokonał legendarnego Andersona Silvę (34-9), który jednak pokazał, że wciąż jest w bardzo dobrej formie. Pojedynek był ciekawy i imponujący pod względem techniki i taktyki.

Israel zaczął walkę spokojnie, ale aktywnie: szachował zwodami, jabem, zmianami pozycji i low kickami. Silva spokojnie czekał, ale nie mógł wiele zrobić. Adesanya wystrzelił wysokim kopnięciem, a następnie szukał akcji prawą ręką. Silva nagle ruszył do ataku i próbował zepchnąć rywala do obrony, ale Nigeryjczyk pięknie skontrował i trafił kombinacją prawy prosty-łokieć-kolano. Nie były to mocne ciosy, jednak nokaut wisiał przez moment w powietrzu. Silva pozbierał się i trafił wreszcie prawą ręką, lecz Adesanya wciąż panował nad sytuacją. Kontrolował dystans i był aktywniejszy. Trafił trzykrotnie lewą ręką z odwrotnej pozycji i zaznaczył swoją dominację w pierwszej rundzie.

Druga runda była dla ''Spidera'' bardziej udana. Stary mistrz przeczekał techniczną presję Adesanyi i zaatakował kombinacją niesygnalizowanych ciosów. Sam zaczął wywierać presję, torując sobie drogę szybkim, celnym jabem z odwrotnej pozycji. Wreszcie złapał odpowiedni timing. Dwukrotnie doprowadzał do klinczu, ale Adesanya się z niego wymykał. 

Na początku trzeciej rundy Silva zachwiał się po low kicku, ale chwilę później przechwycił front kick Israela i próbował latającego kolana. Nigeryjczyk osiągnął jednak w drugiej połowie ostatniej rundy wyraźną przewagę, trafiał mocnym lewym low kickiem i lewym prostym w głowę. Na koniec rundy obaj spróbowali obrotowych kopnięć i padli sobie w objęcia. Adesanya podniósł rękę Silvy w górę na znak szacunku, natomiast sędziowie mogli podjąć tylko jedną decyzję. Wszyscy trzej punktowali jednogłośnie na korzyść Nigeryjczyka (29-28 i 2 x 30-27). 

UFC 234: KOMPLET WYNIKÓW >>>

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.