ACB 92: KAROL CELIŃSKI PRZEGRAŁ WALKĘ MISTRZOWSKĄ

W walce wieczory gali ACA 92, o pas mistrzowski dywizji półciężkiej zmierzyli się Karol Celiński (16-7) i Dovletzhan Yagshymuradov (17-5). Choć Polak wydawał się być odrobinę szybszy i aktywniejszy, w czwartej odsłonie dał się obalić, przez co przegrał walkę przed czasem.

W pierwszej odsłonie Celiński i Yagshymuradov długo się badali. Pierwszą bokserską akcję zakończoną mocnym ciosem popisał się Polak. dopiero po trzech minutach badania z obu stron. Później ją powtórzył, Turkmen niczym właściwie nie odpowiedział. W drugiej odsłonie oglądaliśmy trochę więcej akcji, zawodnicy walczyli jednak na tyle zachowawczo, że sędzia musiał ich zachęcać do ataków. Polak po jeden z akcji zdobył obalenie, będąc na górze nic jednak nie zyskał.

Polak zdominował centrum klatki i choć rywale wciąż bawili się w szachy, to jednak Celiński miał większą inicjatywę. W czwartej rundzie Yagshymuradov zdobył obalenie i dobrze popracował ciosami w parterze. Łokciami rozciął twarz Polaka, który aby wstać oddał plecy. Chwilę później wstał po siatce ale znów został obalony. Turkman zaczął przez gardę zadawać potężne łokcie, Celińśki nie odpowiadał i sędzia przerwał pojedynek.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English