TURNIEJE DZIECI W KOLUCHSTYL W WARSZAWIE

12 lutego w Warszawie, w siedzibie Tylko Sport net.work television odbyło się spotkanie dotyczące organizacji turniejów Koluchstyl w szkołach podstawowych stolicy. W spotkaniu udział wzięli Twórca Koluchstyl – Wiesław Koluch, trener i propagator polskiej sztuki walki, sekretarz UKS Niska –  Jacek Wieczorek oraz Naczelnik Wydziału Sportu i Spraw Społecznych dla Dzielnicy Śródmieście – Marzena Cendrowska.

Polska sztuka walki jest uprawiana obecnie w 62 państwach, na każdym kontynencie. Jest uznana przez światowe autorytety za najbezpieczniejszą sztukę walki. Dziś wielu fachowców i trenerów stwierdza, że jest to sport bazowy, z którego można werbować zawodników do bardziej agresywnych dyscyplin t.j. judo, zapasy, jujitsu. W niektórych krajach Koluchstyl jest już wprowadzony na zajęcia wf. Przykładem jest Indonezja, gdzie działają 3 akademie Koluchstyl, a zawodnicy na zajęciach wychowania fizycznego uczą się podstaw Koluchstyl.

W tym roku w Warszawie odbędzie się kilka turniejów Koluchstyl. Pierwszy zorganizowany zostanie 20 marca w Dzielnicy Śródmieście. Będzie to Turniej Dzieci. Natomiast 18 maja zostaną rozegrane XI Mistrzostwa Polski Seniorów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.