VITOR BELFORT PODPISAŁ KONTRAKT Z ONE

Chatri Sityodtong, właściciel azjatyckiej federacji sztuk walki ONE Championship, poinformował o podpisaniu kontraktu z Vitorem Belfortem (26-14), legendarnym zawodnikiem rodem z Brazylii. Nie znamy jeszcze szczegółów debiutu Belforta w ONE, ale bez wątpienia jest to kolejny krok w kierunku budowania coraz większej potęgi organizacji.

Przypomnijmy, że dla ONE walczą w tej chwili tak znani zawodnicy, jak Demetrious Johnson, Eddie Alvarez, Nieky Holzken, Giorgio Petrosyan, Sage Northcutt i Yushin Okami. ONE weszło też ostatnio na rynek bokserski, walkę na gali ONE Super Series stoczył w październiku w Tajlandii SS Rungvisai, jeden z najlepszych bokserów na świecie w rankingach bez podziału na kategorie wagowe. Wyżej wymieniona tajska gala ONE (Kingdom of Heroes Bangkok) przyciągnęła uwagę ok. 25 milionów widzów (statystyki telewizyjne + online).

Wracając do Vitora Belforta - ostatnia walka Brazylijczyka miała miejsce w maju zeszłego roku. Przegrał wtedy przed czasem z Lyoto Machidą, ale wypełnił tym samym kontrakt z UFC i stał się wolnym zawodnikiem. Belfort ma już 42 lata, lecz wciąż stać go na dobre walki z czołówką i prospektami, więc w swoim debiucie może zostać zestawiony z mocnym nazwiskiem. W grę wchodzi również walka z weteranem MMA, który musiałby jednak stanowić ciekawe wyzwanie dla ''Phenoma''. ONE stara się bowiem, by poziom sportowy azjatyckich gal stopniowo zaczął dorównywać największym amerykańskim graczom.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.