KSW 48 W LUBLINIE: ZNAMY PIERWSZE ZESTAWIENIA

Redakcja, Informacja własna + Polsatsport.pl

2019-03-08

Dziś poznaliśmy pierwsze informacje dotyczące gali KSW 48. Jak donosi portal polsatsport.pl, odbędzie się ona 27 kwietnia w Lublinie, a dokładnie w hali Globus. Podano również dwa pierwsze zestawienia gali, w obu wystapią Polacy - Roman Szymański i Łukasz ''Juras'' Jurkowski.

Roman Szymański (11-4) zmierzy się z Salahdinem Parnasse (12-0-1). Stawką będzie tymczasowy pas mistrzowski wagi piórkowej. Przypomnijmy, że bilans Szymańskiego w KSW to w tej chwili trzy zwycięstwa i jedna porażka, poniesiona w walce z Marcinem Wrzoskiem. Szymański powrócił jednak po niej w dobrym stylu, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów z Danielem Torresem podczas gali KSW 46 w grudniu zeszłego roku. Parnasse wystąpił natomiast na galach KSW trzykrotnie, wszystkie walki wygrał. Najpierw pokonał Łukasza Rajewskiego (decyzja większościowa), a następnie Artura Sowińskiego i Marcina Wrzoska (decyzje jednogłośne).

Druga zapowiedziana walka to rewanżowy pojedynek Łukasza ''Jurasa'' Jurkowskiego (16-11) ze Stjepanem Bekavacem (19-9). Polak i Chorwat pierwszy raz zmierzyli się aż czternaście lat temu - na gali UN 3 w 2005 roku. Bekavac pokonał wtedy ''Jurasa'' przez TKO w drugiej rundzie. Ostatnie trzy walki Chorwata to natomiast porażki przed czasem w pierwszej rundzie, ostatnią zadał mu Daniel Toledo na gali ACB w kwietniu zeszłego roku. Juras z kolei - jak zapewne pamiętają wszyscy kibice MMA w naszym kraju - powrócił w 2017 roku do klatki po sześciu latach przerwy, pokonując Thierry'ego Sokoudjou, a w drugiej walce po powrocie, podczas gali KSW 42 (marzec 2018) przegrał w rewanżu z Martinem Zawadą. Polak nie wyszedł wtedy do drugiej rundy z powodu kontuzji mostka.