KSW 47: ŚWIETNY, KOMPLETNY WYSTĘP OWCZARZ

Podczas gali KSW 47 w Łodzi Karolina Owczarz (2-0) pokonała po bardzo dobrym, kompletnym występie Martę Chojnoską (1-2).

Owczarz krążyła wokół Chojnoskiej i zmieniała pozycję. Obie próbowały kopnięć, nagle Owczarz wykorzystała błąd i przyparła rywalkę do siatki. Obaliła i spróbowała duszenia zza pleców, a potem łokci i ciosów. Kontrolowała z góry, ale Chojnoska dobrze radziła sobie w obronie, starając się atakować łokciami z dołu. Tak zakończyła się pierwsza runda.

Druga runda to natychmiastowa próba sprowadzenia przez Owczarz, ale Chojnoska spróbowała niebezpiecznej gilotyny. Owczarz zdołała jednak znów uzyskać korzystną pozycję i ponownie kontrolowała z góry. Co jakiś czas trafiała lekkimi ciosami. Walka została przeniesiona do stójki, gdzie obie próbowały różnych ataków, ale bez większych sukcesów. W końcu Owczarz zaczęła trafiać ładnymi akcjami bokserskimi. Jej lewy prosty pracował coraz lepiej, aż do końca rundy.

Obie były w trzeciej rundzie zmęczone. Owczarz panowała nad akcją w stójce za pomocą zwodów i nie dawała Chojnoskiej rozwinąć skrzydeł. Chojnoska próbowała low-kicków, lecz przyjmowała kolejne lewe proste. Niskie kopnięcia zaczynały doskwierać Owczarz. Runda dobiegała jednak do końca i Karolina zdołała utrzymać korzystny dla siebie obraz walki.

Sędziowie - dość niespodziewanie - punktowali niejednogłośnie (28-29 i 2x 29:28) dla Owczarz, która przecież całkowicie dominowała.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.