OFICJALNIE: SULĘCKI vs ANDRADE 29 CZERWCA

Redakcja, bokser.org

2019-05-05

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu oficjalnie potwierdzono, że mistrz świata WBO wagi średniej, Demetrius Andrade (27-0, 17 KO) zmierzy się z Maciejem Sulęckim (28-1, 11 KO) 29 czerwca w Providence. Obaj pięściarze wypowiedzieli się na temat tego niezwykle ważnego starcia w krótkich komunikatach dla prasy.

- Sulęcki należy do czołówki dywizji średniej, przegrał tylko w walce z Danielem Jacobsem i sprawił mu dużo kłopotów. Nie mogę zlekceważyć tego gościa, on ciężko pracował, by otrzymać tę szansę i myślę, że da z siebie absolutnie wszystko. Twierdzę jednak, że jestem najlepszym pięściarzem w wadze do 160 funtów i udowodnię to 29 czerwca. To mój czas - powiedział ''Boo Boo''.

- W ostatni czwartek skończyłem 30 lat. Walka o mistrzowski tytuł jest dla mnie najlepszym prezentem. Znajduję się obecnie w kluczowym okresie swojej kariery. Wierzę w wygraną i w to, że najlepsze mam dopiero przed sobą. Najbliższe pięć lat to czas, który może być najważniejszy w moim bokserskim życiu, muszę wykorzystać okazję - zapowiada dumny warszawiak, który po swojej ostatniej walce, marcowym zwycięstwie nad Gabrielem Rosado, miał kłopoty z kontuzją prawej ręki, przez jakiś czas wydawało się nawet, że do walki z Andrade może nie dojść. Kontuzja nie okazała się jednak na tyle dotkliwa, by zabrać ''Striczowi'' wielką szansę.