OŚWIADCZENIE ACA W SPRAWIE ALIAKBARIEGO

Aleksander Hutyra, Informacja własna

2019-05-08

Amir Aliakbari (10-1) ogłosił przed kilkoma dniami podpisanie kontraktu z UFC. Po drodze pojawiły się jednak pewne komplikacje. Prezydent organizacji ACA, dla której Irańczyk toczył swoje ostatnie pojedynki (pokonując m.in czołowego polskiego zawodnika wagi ciężkiej Daniela Omielańczuka), wydał na Facebooku oświadczenie dotyczące przenosin zawodnika do UFC. 

- Irański zawodnik Amir Aliakbari ogłosił, że nawiązał porozumienie z UFC. Niestety zapomniał o tym, że jego kontrakt w ACA jest nadal ważny. Poinformowaliśmy już zawodnika o tej sytuacji, a także wicedyrektora UFC Seana Shelby’ego i matchmakera Micka Maynarda. Wszelkie dokumenty potwierdzające obligacje Aliakbariego zostały także dołączone. Oczekujemy na wyjaśnienia od zawodnika, a także od UFC. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do podjęcia niezbędnych kroków, aby chronić dobro naszej organizacji.

Alikbari to były mistrz świata w zapasach w kategorii ciężkiej, który przed 6 laty został dożywotnio zawieszony za stosowanie dopingu i pozbawiony tego tytułu.