ROBERTO SOLDIC OCENIA POZIOM WAGI PÓŁŚREDNIEJ W UFC

Roberto Soldić obronił w ostatniej walce pas KSW w kategorii półśredniej, nokautując w niespełna 1,5 minuty Krystiana Kaszubowskiego. Soldić jest na ten moment uważany za jednego z najlepszych półśrednich w Europie. W rozmowie z MMA Fighting’s Eurobash, Robocop wypowiedział się na temat potencjalnych startów w UFC.

- UFC jest numerem jeden na świecie. Top 10 czy też 15 to goście na bardzo wysokim poziomie. Ciężko powiedzieć czy byłbym w stanie znokautować tych gości. Możemy zobaczyć, że ci, co przechodzą do One Championhsip nie są najlepsi na świecie. To pokazuje, że poza UFC też bywają świetni zawodnicy. Wierzę, że w bardzo krótkim czasie osiągnąłbym top 10 w UFC. Sądzę tak dlatego, że trenuję na wysokim poziomie oraz mam bardzo dobrych sparingpartnerów. Z pewnością mógłbym tam rywalizować.

Soldić nie planuje jednak póki co wylotu za Ocean i skupia się przede wszystkim na pasie mistrzowskim KSW. 

- Dla mnie KSW jest dobre. Naprawdę lubię tę organizację. Myślę, że zostanę tutaj na dłuższy czas, naprawdę dbają o mnie i dają mi odpowiednie wsparcie. Jestem tutaj mistrzem i daje mi to satysfakcję, więc zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

Chorwat nie ma zamiaru zbyt długo odpowyczywać po ostatniej walce i celuje w powrót do klatki najlepszej polskiej organziacji na wrześniowej gali w Londynie. 

- Nie mam obecnie żadnych kontuzji. Do Londynu pozostało 4 miesiące, to wystarczająco dużo czasu. Zobaczymy, jeżeli będzie rywal, to przemyślę występ. Dużo zależy także od tego, co ustali mój menedżer z właścicielami KSW.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.