FFF 1: ŻOŁNIERZ KONTRA STRAŻAK

Żołnierz Wojska Polskiego Filip Bątkowski oraz strażak Kamil Korzeniowski zmierzą się w klatce na pierwszej gali FFF. Już 8 czerwca w hali CRS w Zielonej Górze kibice będą mogli się przekonać przedstawiciel, którego z tych 'męskich' zawodów okaże się lepszy we wszechstylowej walce wręcz.

Bątkowski ma za sobą już pierwsze walki w formule MMA. Warszawianin w zeszłym roku najpierw stanął do walki amatorskiej, którą wygrał przez duszenie zza pleców, a następnie zmierzył się z Sylwestrem Ziebą w starciu zawodowym i pokonał rywala peruwiańskim krawatem, niezwykle rzadko spotykanym typem duszenia. Porucznik Wojska Polskiego jest również promotorem i organizuje gale z cyklu Armia Fight Night.

Korzeniowski na co dzień jest strażakiem, ale emocje związane z wykonywaniem tego zawodu mu nie wystarczają, dlatego startuje również w walkach MMA. Zawodnik z Krosna zadebiutował w listopadzie zeszłego roku, kiedy to pokonał Tobiasza Golisa przez decyzję. Korzeniowski stanął do walki także w marcu bieżącego roku na gali VFCL 9. Reprezentant MMA Krosno wygrał z Islamem Mayrasultanovem przez dźwignię prostą na rękę w drugiej rundzie i pozostał niepokonany w zawodowych starciach. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.