JOSHUA vs RUIZ: TRWAJĄ NEGOCJACJE W SPRAWIE REWANŻU

Eddie Hearn, promotor byłego już mistrza świata wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) ujawnił, że trwają już negocjacje w sprawie rewanżu Brytyjczyka z jego pogromcą Andym Ruizem Juniorem (33-1, 22 KO). Brane pod uwagę są listopadowe i grudniowe daty.

Według Hearna rewanż chce zorganizować w tej chwili wiele krajów, m.in. Arabia Saudyjska, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Nigeria - kraj, z którego pochodzą rodzice Joshuy (jego matka jest Nigeryjką, w ojcu "płynie krew nigeryjska i irlandzka").

Głównymi kandydatami do zorganizowania rewanżu pozostają natomiast Wielka Brytania (stadion Principality w Cardiff) i Stany Zjednoczone (nowojorska Madison Square Garden, w której odbyła się pierwsza walka). Hearn twierdzi, że Joshua chciał rewanżu właśnie w Nowym Jorku, ale promotor chce go namówić na walkę w Cardiff.

Osobną kwestią pozostaje wynagrodzenie Andy'ego Ruiza Juniora. Meksykanin powiedział ostatnio, że za rewanż na Wyspach musiałby otrzymać pięćdziesiąt milionów dolarów, w przeciwnym wypadku nie wybierze się poza Amerykę. Mówi się jednak, że w kontrakcie na pierwszą walkę została już zawarta kwota wynagrodzenia dla Ruiza za ewentualny drugi pojedynek. Ma ona nie przekraczać dziesięciu milionów. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.