UFC ON ESPN+15: PIERWSZA OBRONA ANDRADE W CHINACH

Arkadiusz Hnida, fot. MMaJunkie

2019-06-12

Mamy spore zaskoczenie! Jessica Andrade (20-6) mistrzyni kategorii słomkowej trzydziestego pierwszego sierpnia w Shenzhen stanie do pierwszej obrony pasa. W walce wieczoru UFC on ESPN+15 szansę dostanie zawodniczka publiczności Weili Zhang (19-1), która nie tak dawno za pomocą mediów społecznościowych wyraziła chęć pojedynku z Joanną Jędrzejczyk. 

"Magnum" trafiła do UFC po kapitalnej serii szesnastu zwycięstw z rzędu, a głównie pojedynki toczyła w rodzimej organizacji Kunlun Fight. 29-latka zadebiutowała w poprzednim roku jednogłośną decyzją sędziów pokonując Danielle Taylor, a w listopadzie już w pierwszej odsłonie poddając Jessice Aguilar. Największe wrażenie Weili zrobiła w swoim ostatnim pojedynku! Reprezentantka Black Tiger Fight Club podczas UFC 235 pewną decyzją sędziów pokonała Tecie Torres - co było niewątpliwie jej największym łupem w karierze. 

Na całą sytuacje zareagował również menadżer byłej mistrzyni Rose Namajunas (8-4). Niewykluczone było, że ''Thug'' dostanie natychmiastowy rewanż z nową posiadaczką tytułu. Nie byłby to zły pomysł patrząc jak do czasu skończenia pojedynek ten wyglądał, lecz w kolejce czekają następne zawodniczki.

- Rose zdecydowanie była zainteresowana rewanżowym starciem, ale teraz jednak ma czas na zaleczenie urazów. Przed ostatnią walką nabawiła się kontuzji szyi i teraz skupia się na tym, żeby o siebie zadbać i być gotową do powrotu na 100%. Planuje zawalczyć ponownie w okolicach końca roku i gdy już zdecyduje się na powrót, wróci lepsza niż kiedykolwiek - powiedział Brian Butler w rozmowie z Brettem Okamoto.