OFICJALNIE SZPILKA-CHISORA W LONDYNIE!

Stało się. Artur Szpilka (22-3, 15 KO) 20 lipca w słynnej hali O2 Arena podczas gali w Londynie skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do mistrzostwa świata wagi ciężkiej Dereckiem Chisorą (30-9, 21 KO). Pojedynek potwierdził za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze promotor Eddie Hearn.

O pojedynku mówiło się już od jakiegoś czasu. Niecierpliwił się sam Szpilka, który miał pretensję do swojego promotora o to, że przedłuża negocjacje. Dziś jednak wszystko zostało potwierdzone.

- Szpilka to nieprzewidywalny mańkut, który lubi pójść do przodu. To nie będzie dla mnie łatwa walka i zdaję sobie z tego sprawę. Potrzebuję być w szczytowej formie fizycznej, bo czeka mnie wojna. Ale będę tak przygotowany, bo jestem prawdziwym wojownikiem i lubię takie potyczki. To będzie eksplozywna walka. Szpilka jest groźny, ale nie dotrwa do ostatniego gongu - powiedział były mistrz Europy wagi ciężkiej i pretendent do pasa WBC.

Szpilka po śmierci swojego trenera, legendarnego Andrzeja Gmitruka, rozpoczął w tym roku treningi z Romanem Anuczinem. Przygotowuje się w Warszawskim Centrum Atletyki w Warszawie. Chisora w swoim ostatnim występie pokonał na punkty Senada Gashiego.

- Obaj jesteśmy trochę szalonymi pięściarzami, dlatego to będzie szalona walka. Chisora to dobry, silny zawodnik, który przy tym potrafi poboksować. To będzie dla mnie ciężka noc, lecz obaj jesteśmy wojownikami, a sporo polskich kibiców będzie mnie dopingować - stwierdził "Szpila".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.