UFC ON ESPN+14: POWRÓT PIECHOTY, MOCNY RYWAL!

Arkadiusz Hnida, fot. Marcel Dorff

2019-06-14

Dziesiątego sierpnia w Urugwaju odbędzie się UFC on ESPN+14, a do karty dodano pojedynek naszego reprezentanta Oskara Piechoty (11-1-1), który będzie chciał udanie wrócić po dłuższej przerwie. Najprawdopodobniej w głównej karcie podejmie on duże wyzwanie w postaci debiutującego Rodolfo Vieiry (5-0), który jest czterokrotnym mistrzem świata w BJJ! Tym samym starcie parterowe zapowiada się kapitalne, bo przecież dla Oskara nie można zarzucić gapiostwa w tym elemencie walki.

''Imadło'' w 2017 roku spełnił swoje marzenie i przed własną publicznością zadebiutował w UFC. Podopieczny Grzegorza Jakubowskiego pewną jednogłośną decyzją sędziów pokonał Jonathana Wilsona, a następnie efektownie w pierwszej rundzie znokautował Tima Wiliamsa. Ostatnia walka Piechoty odbyła się na początku lipca, gdy po szalonym starciu został techniczne poddany w starciu z Geraldem Meerschaertem. Była to pierwsza przegrana w rekordzie reprezentanta Mighty Bulls Gdynia, którą dodatkowo okupił poważniejszą kontuzją.

Brazylijczyk to uznana firma w grapplingu - co parokrotnie zdobywając największe trofea na świecie. 29-latek po dwóch zwycięstwach w kraju podpisał kontrakt w czołowej organizacji jaką niewątpliwie jest ACA. W poprzednim roku Rodolfo szybko i sprawnie, bo w pierwszej odsłonie odsyłał z kwitkiem swoich oponentów. Co ciekawe Vieira swoją ostatnią walkę stoczył w Łodzi, gdy pokazał się z fenomenalnej strony, gdy po dwóch minutach i sekundzie zapewnił pierwszą przegraną w rekordzie Vitaliy Nemchinova.