UFC ON ESPN+14: TORRES-RODRIGUEZ W GŁÓWNEJ KARCIE

Arkadiusz Hnida, fot. Marcel Dorf

2019-06-15

Dziesiątego sierpnia w Urugwaju odbędzie się UFC on ESPN+14, a do głównej karty dodano następne starcie. Tym razem zestawienie pań w kategorii słomkowej, w której Tecia Torres (10-4) będzie chciała wrócić na odpowiednie tory w starciu z niepokonanym Mariną Rodriguezem (11-0-1). Ewentualna przegrana zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych może nawet zakończyć się zwolnieniem.

"The Tiny Tornado" miała świetną passę i była w ścisłej czołówce, ale wszystko się odmieniło w ostatnim czasie. Reprezentantka American Top Team została zdominowana w 3-rundowym pojedynku i za dużo nie miała do powiedzenia w starciu z Jessicą Andrade, Joanną Jędrzejczyk i ostatnio z Weili Zhang.

Brazylijka po dziewięciu zwycięstwach w kraju, w tym paroma przed czasem została zauważona. Marina wystąpiła w brazylijskiej wersji DW's Contender Series 2018, gdy już w pierwszej odsłonie zastopowała rodaczkę Marie Oliveire. 32-latka w debiucie dała wyrównany pojedynek z Radną Markos, więc ostatecznie ogłoszono remis. Ostatnie starcie Rodriguez odbyło się w marcu jednogłośną decyzją sędziów pokonując Jessice Aguilar.

Ponadto do karty dodano również inne zestawienia, które zobaczymy przed główną kartą:

57 kg: Rachael Ostovich (4-5) vs Veronica Macedo (5-3-1)
66 kg: Enrique Barzola (15-4-1) vs Bobby Moffett (14-4)
70 kg: Rafael Fiziev (6-1) vs Alex da Silva (20-2)