LUBOŃSKA ZWYCIĘŻA NIEJEDNOGŁOŚNĄ DECYZJĄ SĘDZIÓW

Aleksander Hutyra, Informacja własna

2019-06-15

W jedynej walce kobiet podczas gali FEN 25 w Ostródzie, Katarzyna Lubońska zwyciężyła niejednogłośną decyzją sędziów z Izabelą Badurek

Sporą część pierwszej odsłony, zawodniczki spędziły w klinczu, gdzie Badurek dociskała Lubońską do siatki i starała się sprowadzić walkę do parteru. Lubońska pod koniec rundy obróciła pozycję i atakowała kolanami, chwilę później Badurek udało się położyć Lubońską na plecy. Lubońska postraszyła rywalkę próba dźwigni na staw kolanowy, ale ostatecznie nie udało jej się dopiąć tej techniki.

Druga runda rozpoczęła się niemal tak samo jak pierwsze starcie, Badurek szybko wepchnęła Lubońską w siatkę i tam kontrolowała losy pojedynku, zaznaczając swoją przewagę. Lubońska czując, że przegrywa walkę na punkty, zaczęła inicjować ataki w stójce i trafiała raz po raz mocnymi low kickami oraz sporadycznie ciosami na głowę. 

W trzeciej rundzie obie zawodniczki głónie wymieniały ciosy. Badurek dążyła do klinczu, a Lubońska kontynuowała okopywanie nogi przeciwniczki. Ostatecznie po 3 rundach sędziowie punktowi niejednogłośnie orzekli zwycięstwo Katarzyny Lubońskiej. 

Dla obu zawodniczek był to debiut w organziacji Fight Exclusive Night. Badurek oprócz walk dla czołowych polskich federacji, miała na swoim koncie występ w UFC, zaś Lubońska toczyła swoje boje m.in w KSW z takimi zawodniczkami jak Ariane Lipski czy Diane Belbitą.