UFC ON ESPN+16: CIRKUNOV-CRUTE W GŁÓWNEJ KARCIE

Arkadiusz Hnida, fot. Marcel Dorf

2019-06-18

Czternastego września w Vancouver odbędzie się UFC on ESPN+16, a do głównej karty dodano następne zestawienie. W wadze półciężkiej Misha Cirkunov (14-5) będzie chciał wrócić na odpowiednie tory po ostatniej błyskawicznej przegranej, ale łatwe to nie będzie, bo zmierzy się z Jimmy Crute (10-0).

Łotysz miał świetny start w największej federacji na świecie, bo przecież cztery zwycięstwa, a w tym wszystkie zakończone przed czasem. Misha dostał pojedynki z czołówką i zaczęły się schody. Błyskawicznie znokautował go Volkan Oezdemir, a po dobrym początku poddał go Glover Teixeira. Cirkunov wrócił już na odpowiednie tory już w pierwszej rundzie poddając Patiricka Cumminsa. W ostatniej walce 32-latek aż tak złego scenariusza się nie spodziewał. W marcu w zaledwie 36-sekund zdemolował go Johnny Walker.

Australijczyk został zauważony i dostał szansę poprzez DW's Contender Series 2018. Szansa została wykorzystana, bo już w pierwszej rundzie zastopował Chrisa Birchlera. Młody ''The Brute'' ma za sobą już dwa udane starty w Amerykańskim gigancie, w których pokazał się z naprawdę dobrej strony. Crute pod koniec, bo 9-sekund przed końcem walki poddał Paula Craiga, a już w pierwszej odsłonie zastopował Sama Alveya.