UFC 243: NIEOFICJALNIE WHITTAKER-ADESANYA W SYDNEY

Arkadiusz Hnida, fot. Times Now

2019-06-20

Piątego października w Australii odbędzie się UFC 243, a w głównej walce wieczoru mamy doczekać się pojedynku o prawowity pas kategorii średniej. Przed własną publicznością do obrony pasa ma stanąć Robert Whittaker (20-4), który zmierzy się z również popularnym na terenie Sydney - Israelem Adesanyą (17-0).

28-latek w 2017 roku sprawił niespodzianki i udowodnił swój wielki talent."The Reaper" znokautował faworyzowanego Ronaldo Souze, a następnie zdobywał pas pokonując Yoela Romero na dystansie 5-rund. Ostatnia walka miała miejsce w czerwcu poprzedniego roku, gdy w natychmiastowym rewanżu ponownie na punkty pokonał Kubańczyka. Od tego czasu Whittaker miał wejść znów do klatki, ale wykluczyły go urazy, a dzień przed zaplanowaną walką z Kelvinem Gastelumem doznał prze przepukliny.

Nigeryjczyk ma odwrotnie i go w klatce największej federacji na świecie widzimy naprawdę często! Jego starcia cieszą się dużym zainteresowaniem, a do tego dokłada swoje niepochlebne wypowiedzi w stronę przeciwników. Adesanya w lutym wypunktował powracającego Andersona Silve - co dało mu walkę o tymczasowy pas mistrzowski. 29-latek w kwietniu podczas UFC 236 był bliski zakończenia walki przed czasem, ale ostatecznie po 5-rundach jednogłośną decyzją sędziów pokonał wspomnianego Kelvina Gasteluma.