ISRAEL ADESANYA ODPOWIADA WHITTAKEROWI

Redakcja, Informacja własna

2019-06-21

Walka wieczoru gali UFC 243 w Sydney odbędzie się 5 października. Zmierzą się w niej Israel Adesanya (17-0) i Robert Whittaker (20-4), a stawką będzie pas mistrzowski wagi średniej. Dwaj znakomici zawodnicy wymieniają już werbalne ciosy, podgrzewając atmosferę przed największą walką MMA w historii Antypodów.

- Israel nie lubi obrywać, a trafić go jest łatwo. Ja za to mocno uderzam. Jeżeli on przetrwa moją furię przez pełen dystans, to wygra. Jednak nie wydaje mi się, by dał radę. Jestem lepszy niż Gastelum. Mocniejszy i szybszy. Pokaże Adesanyi nowy poziom intensywności - rzekł niedawno Whittaker.

- Wiem, że on nie chciał konfrontacji ze mną. Wolał bić się z Gastelumem. Gada o swojej mocy i szybkości, ale w klatce to wszystko się zmienia, oni wszyscy zaczynają wtedy inaczej śpiewać. Na razie nie wiadomo zresztą w ogóle, czy Whittaker nie wycofa się z walki. Powinni zacząć przyjmować zakłady na tego typu akcję - odpowiada Adesanya, nawiązując do gali UFC 234 i niedoszłej walki z Kelvinem Gastelumem. Whittaker wycofał się w ostatniej chwili z powodu ataku przepukliny, zastąpił go Adesanya i zwyciężył po trudnej walce.