JON JONES MA RADĘ DLA MŁODYCH ZAWODNIKÓW

Aleksander Hutyra, Informacja własna

2019-06-21

Jon Jones to niewątpliwie jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci w świecie MMA. Amerykanin w wieku zaledwie 23 lat został mistrzem kategorii półciężkiej i przez kolejne 8 lat dominował na tronie. Droga, którą przeszedł Jones jest godna podziwu, a jego występy w oktagonie są dla wielu młodych zawodników i nie tylko inspiracją, jednak poza klatką Jones nie zawsze dawał dobry przykład. Problemy z prawem i wpadki dopingowe mocno naruszyły reputację zawodnika, który bazując na swoich doświadczeniach, postanowił podzielić się przemyśleniami w zakresie biznesu i dał radę młodym zawodnikom. 

- W każdym sporcie, generacje zawodników wzajemnie się uczą. Biznes w MMA jest nieco inny, bo jesteśmy indywidualnościami, ale to nie powinno nas powstrzymać od rozwoju. Zacząłem swoją karierę bardzo młodo i miałem wielu dobrych ludzi wokół siebie, którzy mi pomagali. Do tego 2 braci w NFL pokazujących mi inną perspektywę sportu. Chcę pomóc tym, którzy dopiero zaczynają: żaden menadżer nie powinien otrzymywać 20% Twojej gaży. Słyszałem o wielu młodych zawodnikach, którzy podpisali złe umowy. Na serio – menadżer powinien brać 10, może 15% jeśli naprawdę dla Ciebie pracuję, ale nigdy nie powinieneś płacić mu więcej niż Wujkowi Samowi. NIGDY. Jeśli Twój menadżer tak robi, zacznij szukać nowego. Jeśli chcą 15%, niech znajdą dla Ciebie sponsorów, bo na tym powinni się skupić. Na budowaniu Twojej marki. Ta gra dała mi naprawdę dużo i jestem zobowiązany, aby pomagać innym. Nie miałem zawsze łatwo, ale dobrzy ludzie na mojej drodze bardzo mi pomagali. Spróbuję oddać trochę tego dobra. Niech Was Bóg błogosławi.

Jon Jones już 7 lipca stanie do kolejnej obrony pasa mistrzowskiego. Na gali UFC 239 zawalczy z niebezpiecznym Thiago Santosem.