DANA WHITE O AKTUALNEJ SYTUACJI TONEGO FERGUSONA

Tony Ferguson ma na swoim koncie 12 zwycięstw z rzędu. W ostatnim pojedynku El Cucuy pokonał Donalda Cerrone. Po 2 pełnych emocji rundach, Cowboy nie był w stanie wyjść do trzeciego starcia, a powodem było opuchlizna na oku. Ferguson umocnił w ten sposób swoją pozycję w roli pierwszego pretendenta do walki o pas. Od dawna mówi się, że to jemu taka walka się najbardziej należy. Tony miał już okazję walczyć o pas tymczasowy, pokonując wówczas Kevina Lee, jednak kontuzje pokrzyżowały jego dalsze plany. Na temat obecnej sytuacji Fergusona wypowiedział się Dana White.

- Czy ja kiedykolwiek powiedziałem, że ten gość sobie nie zasłużył? Zobaczcie, ile razy zestawiałem Fergusona z Nurmagomedovem. To nie wyszło. Gość był mistrzem tymczasowym, rozwalił kolano i miał operację więzadła krzyżowego, nie mógł walczyć. Oferowaliśmy mu walkę z Poirierem, a on ją odrzucił, później po zaledwie kilku tygodniach wrócił i mógł już walczyć. Wszyscy reagują tak, jakbym ja sam odmówił Title-shota dla Tony’ego. Po prostu nie miał szczęścia, rzeczy nie poszły po jego myśli. Tony wyglądał fenomenalnie w ostatniej walce. Następnego dnia po niej umieściłem wpis w mediach społecznościowych na temat jego pojedynków. Facet jest twardy, a teraz ułożył się psychicznie i fizycznie. Zobaczymy co stanie się we wrześniu i wrócimy do rozmów. Tak czy inaczej, wszyscy ciągle terroryzują mnie, że nie daje mu tego, na co zasłużył. Jeżeli jesteś fanem tego sportu, to wiesz, na czym to wszystko polega. To właśnie dzięki temu znajdujemy się na takim, a nie innym poziomie.

Podczas gali UFC 242 o pas zmierzą się aktualny mistrz Khabib Nurmagomedov oraz posiadacz tymczasowego pasa Dustin Poirier. Ferguson zmierzy się prawdopodobnie ze zwycięzcą tej walki. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.