CORMIER O POTENCJALNEJ WALCE Z NGANNOU

Daniel Cormier zmierzy się podczas gali UFC 241 w drugiej obronie pasa mistrzowskiego ze Stipe Miocicem. Będzie to rewanżowe starcie obu panów, w pierwszym pojedynku DC znokautował Stipe w pierwszej rundzie, odbierając mu pas królewskiej kategorii. Zapytany o walkę z rozpędzonym trzema zwycięstwami z rzędu przez nokaut, Francisem Ngannou, Amerykanin odparł:

- Myślę, że Francis to spoko gość. Lubię go, szanuje mnie. Sądzę jednak, że wszyscy trochę się zapomnieli i muszą sobie przypomnieć, że nic się nie zmieniło. To ta sama sytuacja jaka była przed jego walką o tytuł. Przypomnijcie sobie. Musicie trochę zwolnić… Jesteście podekscytowani, bo zakochujecie się w nokautach, ale naprawdę, nic się tutaj nie zmieniło. Przecież on tak samo znokautował Overeema przed walką ze Stipe. Kończył tych wszystkich gości przed czasem… Dalej tak wygląda tak samo. Szanuję go, ale zawahałbym się nawet chwili, aby przyjąć z nim pojedynek. Powtórzę – nic się nie zmieniło. Pokonał Caina w 25 sekund – to dla mnie szalone. Pokonał Juniora w minutę i 5 sekund – to też dla mnie szalone. Pokonał Cutrisa Blaydesa w niecałą minutę. Walczył w sumie trzy minuty. Co jednak się stanie kiedy będzie musiał walczyć 7 minut, 8 minut, 9 minut, potem 10 minut, a jego rywal będzie ciągnął go do parteru, męczył go i sprawiał, że te jego mięśnie zaczną puchnąć? To duży gość. Wszyscy kochają oglądać zawodników z mięśniami, dużych, silnych, porzeźbionych, ale koniec końców musisz dostarczać tam sporo tlenu, a jeśli tego nie robisz, to szybko się zmęczysz. Myślę, że Francis musiałby wprowadzić sporo zmian do swojego stylu walki. Moim zdaniem on nie pokazuje żadnych zmian podczas swoich pojedynków.

Cormier na sierpniowej gali UFC 241 w Anaheim stanie do walki z Miocicem, natomiast Ngannou nie ma jeszcze zaplanowanej walki. Obaj wygrywali swoje ostatnie starcia, Cormier rozprawił się z Derrickiem Lewisem, a Ngannou znokautował byłego mistrza, Juniora Dos Santosa

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.