BADR HARI VS RICO VERHOEVEN 2 POD KONIEC ROKU

Aleksander Hutyra, Informacja własna

2019-07-12

Do rewanżowego starcia pomiędzy Badrem Harim a Rico Verhoevenem dojdzie 21 grudnia na gali Glory Collision II Unfinished Business w holenderskim Arnhem.

Pierwsza walka odbyła się w 2016 roku i górą był Verhoeven, który wygrał pojedynek na skutek kontuzji ręki Marokańczyka. Dla Rico będzie to pierwsza walka w tym roku, ostatni raz w ringu pojawił się na Glory 59, kiedy to pokonał niebezpiecznego Guto Inocente. Wygrana nad Brazylijczykiem była ósmą skuteczną obroną pasa mistrzowskiego Holendra.

Hari to legenda K1, Golden Boy wraca do gry po przerwie spowodowanej wpadką dopingową. Oficjalnie zawieszenie Marokańczyka kończy się 7 grudnia. Ostatią walkę Hari stoczył w marcu ubiegłego roku, pokonując Hesdeya Gergesa, jednak wynik walki został zmieniony na no-contest po oblanych przez niego testach.

Pierwszy pretendent do mistrzowskiego pasa, Jamal Ben Saddik, który zwyciężył w 8-osobowym turnieju wagi ciężkiej, będzie więc musiał poczekać na swoją kolej. Nie wiadomo jednak czy Saddik jest nadal zainteresowany tą walką, bowiem w jednym z wywiadów powiedział, że jeśli Hari otrzyma szansę walki o aps przed nim, to opuści szeregi organizacji.