BADER VS KONGO NA BELLATOR 226

Aleksander Hutyra, Informacja własna

2019-07-12

Starcie Ryana Badera z Cheickiem Kongo będzie walką wieczoru gali Bellator 226, która odbędzie się 7 września w San Jose. Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski królewskiej kategorii.

Bader zwyciężył w turnieju wagi ciężkiej, zostawiając na przegranym polu takich zawodników jak Muhamada Lawala, Matta Mitrione oraz Fedora Emalianenko. Darth mimo, że większość pojedynków w swojej karierze toczył w kategorii półcieżkiej, wydaje się być nie do zatrzymania w dywizji do 265 funtów. Umiejętności zapaśnicze w połączeniu z dynamiką i ekspolozywnoscią Amerykanina, tworzą mieszankę wybuchową, która bez większych problemów przebrnęła przez turniej ciężkich.

Kongo w ostatnim pojedynku udanie zrewanżował się niepokonanemu przed tamtą walką Vitalijovi Minakovovi. Francuz pokonał reprezentanta Sbronej jednogłośną decyzją sędziów. Kongo ostatni raz zasmakował goryczy porażki w 2015 roku, kiedy to po wyrównanej walce przegrał z Lawalem. W kolejnych 8 pojedynkach dopisywał do swojego rekordu wygrane, pokonując m.in. Alexandra Volkova, wspomnianego wyzej Minakova czy Timothy Johnsona. 44-latek na przestrzeni lat widocznie zmodyfikował swój styl walki, kiedyś bardziej skupiał się na swoich umiejętnościach stójkowych, aktualnie bazuje na zapasach, przeplatając je z akcjami kickbokserskimi. 

W tym pojedynku trudno wskazać faworyta, bowiem obaj zawodnicy prezentują w ostatnim czasie wysoką formę. Odpowiedź na pytania czy Bader jest w stanie kontynuować swoją przygodę z kategorią ciężką i czy Kongo ma jeszcze w sobie to "coś", by pokonywać czołówkę, poznamy już początkiem września.