OLEKSIEJCZUK VS SAINT PREUX NA UFC W KOPENHADZE

Aleksander Hutyra, Informacja własna

2019-07-15

Michał Oleksiejczuk poznał nazwisko kolejnego rywala, z którym przyjdzie mu się mierzyć na gali UFC on ESPN+ 18 w Kopenhadze. Przeciwnikiem Lorda będzie Ovince Saint Preux.

Dla Polaka będzie to czwarta walka pod szyldem amerykańskiej organizacji. 24-latek ze wszystkich dotychczasowych walk wychodził zwycięsko, zostawiając na przegranym polu takich zawodników jak Khalil Rountree, Gian Villante czy Gadzhimurad Antigulov. Do znokautowania Villante i Antigulova, Oleksiejczuk potrzebował łącznie 2 minut i 28 sekund. Villante odprawił ciosem na wątrobe po 94 sekundach walki, zaś Antigulov padł po ciosach w 44 sekundzie pojedynku.

Saint Preux to weteran organizacji, który ma na swoim koncie walki z największymi naziwskami dywizji do 205 funtów. Walka z Oleksiejczukiem będzie dla niego dwudziestym pojedynkiem w UFC. OSP walczył m.in. z aktualnym mistrzem Jonem Jonesem, Maricio Ruą czy Yushinem Okami. 36-latek nie ma ostatnio najlepszej passy, bowiem dwa ostatnie pojedynki przegrał, najpierw decyzją z Dominickiem Reyesem, a w kweitniu na UFC 236 poddał go Nikita Krylov. Mimo zauważalnej tendencji spadkowej, Saint Preux to mimo wszystko największe wyzwanie w dotychczasowej karierzę Oleksiejczuka. 

Gala UFC on ESPN+ 18 odbędzie się 28 września w Kopenhadze.