BOKSER DIMITRIJ KUDRIASZOW ZADEBIUTUJE W MMA

Aleksander Hutyra, Bokser.org

2019-07-17

Jak donoszą rosyjskie media, 12 października w Moskwie na gali organizacji Fight Nights Global w formule MMA zadebiutuje potężnie bijący rosyjski bokser wagi cruiser, Dimitrij Kudriaszow (23-3, 23 KO). Informację o debiucie Kudriaszowa w mieszanych sztukach walki przekazał założyciel FNG, Kamil Gadżijew.

- W październiku główną atrakcją naszej gali w Moskwie będzie walka z udziałem Dimitrija Kudriaszowa. Około roku temu rozmawialiśmy już z nim o jego debiutanckiej walce w MMA. Ten pomysł chodził mi zresztą po głowie od dawna. Przyszedł czas, by go zrealizować. Jestem bardzo zadowolony, że z pomocą gości takich jak Kudriaszow poszerzymy grono kibiców MMA w Rosji. Wielu fanów boksu będzie oglądać naszą galę, ale mam też nadzieję, że MMA wniesie coś do kariery sportowej Dimitrija. Uzyska on bezcenne doświadczenie - dodał promotor, który organizował już po szyldem FNG walki takich tuzów jak Fiodor Jemieljanienko, Andriej Arlovski, Antonio Silva czy Aleksander Szlemienko. - powiedział Gadżijew

Przypomnijmy, że w swojej ostatniej dotychczas walce bokserskiej, 16 czerwca w Jekaterynburgu Kudriaszow przegrał przez TKO z Ilungą Makabu. Była to trzecia porażka przed czasem w karierze ''Rosyjskiego Młota''.