UFC ON ESPN+16: CERRONE-GAETHJE W WALCE WIECZORU

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2019-07-18

Czternastego września w Vancouver odbędzie się UFC on ESPN+16, a teraz poznaliśmy walkę wieczoru. W kategorii lekkiej ponownie zaskoczyć będzie chciał Donald Cerrone (36-12), który zmierzy się z eksplozywnym i szalonym - Justinem Gaethje (20-2).

''Cowboy'' nie będzie faworytem, ale ostatnio potwierdził, że jeszcze ma coś w sobie i umie zaskoczyć w walce na najwyższym poziomie. 36-latek zachwycił przed czasem odprawiając Mike Perry oraz Alexandra Hernandeza, a po 5-rundowej wojnie pokonał Al Iaquinte. Cerrone ostatnią walkę stoczył w czerwcu na UFC 238, gdy w starciu z Tony Fergusonem przeszkodziła mu paskudna kontuzja.

Amerykanin miał trudne momenty i przegrane przed czasem, które mocno odbiło się na dotychczasowej karierze, czy może tak się stać w perspektywie czasu. Justin w następnym pojedynkach potwierdził swój fenomen i ponownie wypracował sobie świetną pozycję."The Highlight" tym razem nie potrzebował iść na niezwykłą wojnę, ponieważ już w pierwszej odsłonie znokautował Jamesa Vicka oraz Edsona Barboze.