GIERSZEWSKI WYGRYWA PRZEZ NOKAUT NA BRAVE FC 24

Aleksander Hutyra, Informacja własna

2019-07-26

Maciej Gierszewski wygrał swoją walkę na gali Brave FC 24 w Londynie. Polak znokautował rywala na początku drugiej rundy. Było to jego szóste zawodowe zwycięstwo. Rywalem "Magic Mana" był Clan Cowley, reprezentant dublińskiego SBG, w którym trenuje m.in. irlandzka gwiazda MMA - Conor McGregor

W pierwszej rundzie Gierszewski miał problem z niskimi kopnięciami Cowleya i za wszelką cenę szukał klinczu. W drugiej odsłonie nieradzący sobie z lowkickami rywala Gierszewski, postanowił ruszyć do przodu i po udanej akcji bokserskiej trafił rywala prosto w szczękę, a ten padł nieprzytomny na deski.

Po walce Polak nie krył radości z uzyskanego rezeltutatu.

- Mam nadzieję, że wszystkim podobał się ten pojedynek i dobrze się bawiliście. Każdy kto mnie zna ten wie, że mam dynamit w obu rękach, a tym razem padło na prawą. Skończyłem go przez nokaut. Dotychczas walczyłem w kategorii średniej, półśredniej. Mierzyłem się z wielkimi chłopakami, również takimi moich gabarytów. Teraz, gdy po raz drugi zszedłem do lekkiej to zdobyłem drugie zwycięstwo przez nokaut techniczny, a w sumie sześć skończeń na 100%. Jako zawodnik lekkiej kategorii zajmę się całą dywizją i jeżeli Brave podpisze mnie na dłużej, wówczas obiecuję iż niebawem będę chodził z mistrzowskim pasem.