UFC ON ESPN+17: RODRIGUEZ-STEPHENS W MAIN EVENCIE

Arkadiusz Hnida, Informacja Prasowa

2019-07-27

Dwudziestego pierwszego września w Meksyku odbędzie się UFC on ESPN+17, a teraz poznaliśmy walkę wieczoru. W kategorii piórkowej ponownie z efektownej strony będzie chciał pokazać się Yair Rodriguez (11-2), który zmierzy się z twardym Jeremy Stephensem (28-16).

Meksykanin w ostatnim czasie nie miał dużej częstotliwości startów, a nawet mówiło się o jego zwolnieniu po tym jak miał odrzucić ofertę następnej walki. 26-latek w maju 2017 roku doznał pierwszej przegranej w Amerykańskim gigancie z rąk najbliższego pretendenta Frankie Edgara. Ostatnia walka Rodrigueza zrobiła ogromne zasięgi, ale nic w tym dziwnego patrząc jak zakończył się pojedynek. Rodriguez przegrywał starcie, a dosłownie sekundę przed końcem walki znokautował faworyzowanego Chana Sunga Junga.

Amerykanin po następnych cennych zwycięstwach domagał się mistrzowskiej szansy, ale ostatnie walki pokrzyżowały te plany. Jeremy do końca wykazywał charakter i umiejętności, ale zabrakło sporo, aby przechylić zwycięstwo na swoją korzyść. 33-latek przegrywał przed czasem z Jose Aldo, a na kartach punktowych z Zabitem Magomedsharipova.