TEMAT WALKI FLOYD vs KHABIB NADAL AKTUALNY?

Redakcja, Informacja własna

2019-07-31

Były mistrz UFC wagi średniej, Michael Bisping zabrał głos w sprawie walki Floyda Mayweathera z aktualnym mistrzem UFC wagi lekkiej, Khabibem Nurmagomedowem. O starciu Floyd vs Khabib nie mówi się ostatnio zbyt dużo, głośniejszy jest temat rewanżu Amerykanina z Mannym Pacquaio, ale podobno obóz Khabiba wciąż jest mocno zainteresowany niezwykle lukratywnym starciem na zasadach bokserskich.

- Ta walka mnie za bardzo nie ciekawi, choć gdyby do niej doszło, na pewno bym oglądał. Mayweather odniósłby zwycięstwo, wszyscy to wiemy, ale oglądanie kogoś ze szczytu MMA konfrontującego się z bokserem to zawsze interesująca rzecz. Nie wydaje mi się natomiast, by do tej walki kiedykolwiek doszło - mówi Bisping, który jest w ostatnich latach stałym ekspertem telewizji ESPN.

- Mayweather o tym mówi, Khabib o tym mówi, jednak wydaje mi się, że UFC nie pozwoli na taki pojedynek. Khabiba obowiązuje kontrakt z UFC. Federacja zrobiła wyjątek dla McGregora (Mayweather pokonał Irlandczyka w sierpniu 2017 roku - przyp.red.). Gdyby Khabib otrzymał pozwolenie, coraz więcej zawodników chciałoby walczyć z bokserami i stworzyłoby to wiele prawnych problemów z kontraktami i tego typu rzeczami - dodaje Brytyjczyk.

Kolejna walka Nurmagomedowa będzie miała miejsce 7 września na gali UFC 242. Rywalem Rosjanina jest Dustin Poirier. Mówi się, że po walce z Poirierem powróci temat pojedynku z Mayweatherem. Może on przynieść setki milionów dolarów zysku, a mógłby się odbyć w Moskwie lub Las Vegas.

- Odbyłem spotkanie z sekretarzem generalnym Rosyjskiej Federacji Bokserskiej Umarem Kremliewem. Rozmawialiśmy o walce z Mayweatherem, chcemy, aby odbyła się na stadionie Łużniki w Moskwie. Wszyscy są przekonani, że zgromadzimy na trybunach 100 tysięcy widzów i pobijemy wszelkie rekordy sprzedaży płatnych transmisji. Co najważniejsze, w narożniku znajdzie się mój ojciec - obwieścił w zeszłym roku Khabib. Rosjanie twierdzą, że oferta Kremliewa wciąż jest aktualna...