UFC ON ESPN+22: OSTATNIA SZANSA ARIANE LIPSKI?

Arkadiusz Hnida, fot. Marcel Dorf

2019-08-01

Szesnastego listopada swoją trzecią walkę w największej organizacji na świecie odnotuje Ariane Lipski (11-5). Była mistrzyni KSW wystąpi na UFC on ESPN+22 w Sao Paulo, a zmierzy się z rodaczką - Priscilą Cachoeirą (8-3). Dla obu będzie to ostatnia szansa na utrzymanie.

Brazylijka po sukcesach w organizacji Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego miała jeden cel, chciała zawojować świat. Lipski ma za sobą dwa pojedynki w Amerykańskim gigancie i nie wyglądała w nich najlepiej. Obyło się bez przegranej przed czasem, ale na pełnym dystansie zdominowała ją Joanne Calderwood oraz Molly McCann.

30-latka jest w jeszcze gorszej pozycji, bo ma za sobą trzy dobitne przegrane pod banderą UFC. ''Pedrita'' zadebiutowała jako niepokonana i została rzucona na głęboką wodę. Walczyła przed własną publicznością, ale motywacja nie odbiła się na walce, bo jedynie co się odbijało to jej głowa po następnych ciosach aktualnej mistrzyni Valentiny Shevchenko. Ostatecznie walkę przerwano po drugiej rundzie, ale Dana White miał pretensje do Mario Yamasaki, który niewątpliwie za próżno zareagował. W tym roku Priscila stoczyła już dwie walki, w których przegrywała na kartach punktowych z wspomnianą Molly McCann oraz Luaną Caroline.