DAWID KOSTECKI ODEBRAŁ SOBIE ŻYCIE W ARESZCIE

Redakcja, Informacja własna

2019-08-03

Poznajemy więcej szczegółów w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego (39-2, 25 KO). Były polski pięściarz popełnił samobójstwo.

Popularny "Cygan" powiesił się w celi.

"Dawid Kostecki popełnił samobójstwo dziś nad ranem w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych" - potwierdziła ppłk Elżbieta Krakowska, rzeczniczka prasowa dyrektora generalnego Służby Więziennej.

Dawid uchodził za jednego z bardziej utalentowanych polskich pięściarzy, choć problemy z prawem i życie pozaringowe nie pozwoliły odsłonić mu pełni swoich umiejętności. We wrześniu 2004 roku został młodzieżowym mistrzem federacji WBC wagi półciężkiej. Zdobył też mniej prestiżowe pasy WBF i IBC. W swoim bokserskim CV miał na rozkładzie takich zawodników jak Ismail Abdoul (PKT 12), Grzegorz Soszyński (PKT 10) czy Byron Mitchell (KO 4).

Ostatnią walkę stoczył w listopadzie 2014 roku z Andrzejem Sołdrą. Przypominamy Wam ceremonię ważenia przed tamtym pojedynkiem. Spoczywaj w pokoju Dawid!