SALIM TOUAHRI POKONANY NA GALI UFC ON ESPN 5 W NEWARK

Po wyrównanej walce Salim Touahri (10-4) przegrał z Mickey Gallem (6-2) podczas gali UFC on ESPN 5 w Newark. Zwycięstwo nie było absolutnie poza zasięgiem, ale Polak znów zasłużenie opuścił oktagon pokonany, przegrał w UFC po raz trzeci z rzędu i trudno będzie mu pozostać w organizacji. 

Obaj trafiali dobrymi ciosami od samego początku, ale największe wrażenie zrobił lewy sierpowy Salima przy siatce. Później rozgorzała na dłuższą chwilę wojna low-kicków. Wyglądało to obiecująco, problemy zaczęły się, gdy Salim oddał plecy i został zdominowany w drugiej połowie rundy. Gall wciąż szukał nowych rozwiązań i wygrał pierwsze starcie tą pracowitością.

Salim zaczął drugą rundę od lewego prostego w tułów, a potem zaatakował low kickiem i lewym sierpowym z doskoku. Wciąż brakowało kombinacji, a chwilę później Gall trafił podbródkowym pod siatką. Salim próbował wywierać presję i wreszcie trafił prawym z góry, a za moment kombinacją lewy prosty-prawy na dół. Złapał swój rytm i elegancko obronił się przed przed próbą sprowadzenia. Końcówka rundy należała do Galla, który trafiał m.in. łokciami przy siatce.

Touahri trafił mocnym ciosem prawą ręką w półdystansie w pierwszej fazie trzeciej rundy i Gall to poczuł. Zdołał natomiast szybko odpowiedzieć i znów znalazł się za plecami Polaka przy siatce. Obaj byli już wyczerpani, ale to Amerykanin był bardziej aktywny i częściej trafiał. Trochę brakowało pracy nóg, lecz walka była bardzo ciekawa do samego końca. Salim próbował jeszcze udusić rywala w ostatnim, szalonym zrywie. Nie wystarczyło to do zwycięstwa. Wszyscy trzej sędziowie przyznali wygraną Gallowi (3 x 29:28).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.