SATOSHI ISHII PRZYJĄŁ CHORWACKIE OBYWATELSTWO

Satoshi Ishii (22-8-1) postanowił przeprowadzić się do Zagrzebia i tam przygotowywać się do swoich następnych pojedynków. Medalista olimpijski przyjął obywatelstwo Chorwacji i tą flagę będzie reprezentował. Nie obyło się bez problemów, bo musiał zrzec się japońskiego paszportu, a nauka języka chorwackiego nie idzie mu łatwo.

- To jest świetna sprawa. Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy po tym, jak otrzymałem chorwackie obywatelstwo. Chcę podziękować Chorwatom, którzy przyjęli mnie w tak miły sposób. Dziękuję i doceniam to. Walczę teraz pod chorwacką flagą i walczę za Chorwację. Jedyna rzecz, która sprawia kłopot to język. Bardzo trudno się go nauczyć, szczególnie dla mnie Japończyka, bo to zupełnie inne światy - przyznał Satoshi w rozmowie z JudoIndside.com.

Dodajmy, że Ishii aktualnie jest w turnieju PFL, który ma mocną obsadę, a do faworytów nie należy. 32-latek w marcu podczas KSW 47 stoczył swój pierwszy pojedynek w Polsce, gdy po nudnych 3-rundach pokonał byłego mistrza Fernando Rodriguesa Jr. (12-5).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.