UFC 243: HOLM-PENNINGTON II W MELBOURNE

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2019-08-08

Piątego października na stadionie w Australii odbędzie się UFC 243, a w karcie nie zabraknie pojedynków kobiet. W wadze koguciej Holly Holm (12-5) po nieudanej walce o pas będzie chciała się odbudować w rewanżu po latach z Raquel Pennington (10-7).  Do ich pierwszego starcia doszło w 2015 roku i był to debiut Holm w największej federacji na świecie. Była mistrzyni nie miała łatwo, ale ostatecznie splitem pokonała rodaczkę.

Holly mimo ostatnich startów w kratkę dalej jest doceniana, co pokazują następne szanse mistrzowskie. 37-latka po pewnej przegranej z Cris Cyborg zaprezentowała się z dobrej strony pokonując Megan Anderson przez jednogłośną decyzja sędziów. "The Preacher's Daughter" ostatnią walkę stoczyła na UFC 239, na którym nie był niespodzianki. Pod koniec pierwszej rundy zginęła od własnej broni, bo Amanda Nunes trafiła w cel wysokim kopnięciem, a ciosami w parterze dokończyła dzieła.

''Rocky'' po czterech zwycięstwach z rzędu dostała mistrzowską szansę. 30-latka nie wykorzystała okazji i ostatecznie w piątej rundzie została rozbita z rąk Amandy Nunes. Nie było taryfy ulgowej, bo w następnym starciu zmierzyła się z Germain De Randamie, z którą przegrała jednogłośną decyzją sędziów. Pennington odbudowała się splitem pokonując Irene Aldane.