UFC ON ESPN 6: CALVILLO-GADELHA I NIE TYLKO

Arkadiusz Hnida, fot. Marcel Dorf

2019-08-09

Siódmego grudnia w stanie Washington odbędzie się UFC on ESPN 6, a do karty dodano dwa ciekawe zestawienia kobiet. W kategorii słomkowej passę podtrzymać będzie chciała Claudia Gadelha (17-4), która dalej ma w myślach trylogię z Joanną Jędrzejczyk. Brazylijka jeśli liczy na taką szansę musi efektownie rozprawić się Cyntią Calvillo (8-1), a zadanie to nie proste!

Była pretendentka do tytułu walczy ostatnio w kratkę, ale mimo wszystko krzyczy i domaga się dużych pojedynków. 30-latka po dyskusyjnej wygranej z Carlą Esparzą niespodziewanie na punkty przegrała z Niną Ansaroff. Ostatnia walka Gadelhi odbyła się na UFC 239, gdy jednogłośną decyzją sędziów pokonała Radnę Markos.

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych po pierwszej zawodowej przegranej z wspominaną Esparzą odbudowała się dwoma cennymi zwycięstwami. Calvillo na wadzę wyglądała niczym zmora, ale zaskoczyła, bo pod koniec pierwszej odsłony poddała Poliane Botelho. W ostatnim starciu Cynthia pewnie na kartach punktowych pokonała Cortney Casey.

To nie koniec, bo w głównej karcie pojawi się walka w kategorii koguciej pomiędzy Aspen Ladd (8-1), a Yaną Kunitskayą (12-4). Młoda jeszcze, bo 24-latka ma papiery na świetną zawodniczkę, która niedługo będzie toczyć pojedynki tylko z ścisłym topem. Mogło tak być po ostatniej walce, gdy wyszła kompletnie wycieńczona i w zaledwie 16-sekund przegrała z Germaine De Randamie.