OFICJALNIE RUIZ-JOSHUA II W ARABII SAUDYJSKIEJ!

Redakcja, Informacja własna

2019-08-09

A więc wiemy już wszystko - wielki rewanż Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) z Andym Ruizem Juniorem (33-1, 22 KO), który w czerwcu odebrał Anglikowi pasy mistrzowskie IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, odbędzie się 7 grudnia w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej.

Szczegóły gali nazwanej ''Starcie na wydmach'' poznamy w poniedziałek, podczas konferencji prasowej organizowanej przez Eddie'ego Hearna i Omara Khalila, którzy są głównymi organizatorami tej hitowej imprezy. Choć jako oficjalne miejsce walki Joshua vs Ruiz II podawany jest w tej chwili Rijad, odbędzie się ona właściwie w mieście Ad-Dirijja, położonym w okolicach przedmieść stolicy. Ad-Dirijja na ostatniej prostej wyprzedziło Cardiff w rywalizacji miast walczących o miano gospodarza pojedynku.

Przypomnijmy, że do pierwszej walki Brytyjczyka z Meksykaninem doszło 1 czerwca w Nowym Jorku, gdzie Ruiz sensacyjnie znokautował mistrza świata i został pierwszym meksykańskim czempionem wagi ciężkiej w historii. Brytyjczyk rozpoczął już przygotowania do rewanżu, Meksykanin ma je zacząć w drugiej połowie sierpnia.