KRZYSZTOF JOTKO WRACA DO TOP 15 KATEGORII ŚREDNIEJ

Aleksander Hutyra, Informacja własna

2019-08-10

Organizacja UFC zaktualizowała rankingi po sobotniej gali. Dla polskich kibiców pozytywnym akcentem jest z pewnością powrót Krzysztofa Jotko do czołowej 15-stki dywizji do 185 funtów.

Ponadto w rankingu P4P: Max Holloway po ostatnim zwycięstwie wyprzedza Amandę Nunes w rankingu zawodników UFC bez podziału na kategorie. Holloway zajmuje obecnie 5. miejsce, a Amanda Nunes spada na 6. pozycję. Na 10. miejsce wskakuje też Tony Ferguson, który tym samym spycha na 11. miejsce Stipce Miocica.

W kategorii półciężkiej Daniel Cormier znów wskakuje na miejsce pierwszego pretendenta do pasa kategorii półciężkiej. Na 2. miejsce spycha tym samym Thiago Santosa, który przegrał swój ostatni pojedynek mistrzowski. Na miejsce 9. wskakuje też Ilir Latifi, który zajmuje miejsce dziesiątego w aktualnym rankingu Glovera Teixeiry.

W średniej oprócz powortu Jotki do TOP 15, Brad Tavares wskakuje na 11. pozycję, którą ustępuje mu aktualnie już 12. w rankingu Uriah Hall. Anderson Silva notuje awans o jedno oczko na miejsce 14.

W kategorii do 170 funtów, mimo zwycięstwa nad Robbiem Lawlerem, Colby Covington nadal plasuje się na 2. miejscu, za byłym mistrzem Tyronem Woodleyem. Demian Maia notuje awans o dwa oczka i aktualnie znajduje się na 10. miejscu. Na 11. miejsce spycha Bena Askrena, a na 12. Robbiego Lawlera.

W lekkiej doszło tylko do jednej zmiany Gregor Gillespie z dwunastego miejsca przesunął się na pozycję 11., a jego miejsce zajął Charles Oliveira.

Kategoria musza również ze zmianami, bowiem awans o cztery pozycje zanotował Matt Schnell, który awansował na 9. lokatę. O trzy pozycje spadł Jordan Espinosa, który zajmuje aktualnie 12. miejsce.  Alex Perez i Raulian Paiva spadli o jedno oczko, zajmując aktualnie miejsca 13. i 14. 

W kategorii muszej kobiet, Andrea Lee z 7. miejsca wskoczyła na miejsce 6., spychając o jedno oczko Viviane Araujo. Lauren Murphy zamieniła się miejscami z Alexis Davis i zajmuje obecnie 9. pozycję. W rankingu debiutuje Antonia Shevchenko plasując się na 13. miejscu. Maycee Barber awansuje tym samym na 12. miejsce, które ustępuje jej spadająca na 14. pozycję Mara Romero Borella.

Zaś w wadze koguciej kobiet, Nicco Montano debiutuje w rankingu plasując się na 15. miejscu. Spadek o dwa oczka notuje Irene Aldana, która w tym momencie jest 11. , a jej miejsce na 9. pozycji zajmuje Marion Reneau.

W pozostałych kategoriach wagowych bez zmian.