KSW 50: POZNAJCIE KINCLA PRZECIWNIKA SOLDICIA

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2019-08-26

Czternastego września w Londynie do swojej następnej obrony pasa kategorii półśredniej stanie Roberto Soldić (16-3), a zadanie łatwe nie będzie, bo zmierzy się z Patrikiem Kinclem (22-9). Tym samym szerzej prezentujemy wam 'sylwetkę' Czecha, który bez wątpienia jest ciekawym wzmocnieniem w największej organizacji w naszym kraju.

Patrik Kincl w ostatnich latach może pochwalić się świetnymi występami zarówno w kategorii półśredniej, jak i średniej. Znany polskim kibicom także z pojedynków na naszej ziemi Czech wygrał 9 z ostatnich 11 starć. Po walkach dla organizacji XFN oraz ACB 30-latek wejdzie do klatki lidera europejskiej sceny MMA po serii trzech zwycięstw. Kincl pokazał już nie raz, że jest niezwykle niebezpieczny w każdej płaszczyźnie, o czym świadczy 10 nokautów oraz 6 poddań w rekordzie reprezentanta All Sports Academy. Mieszkaniec Hradec Králové w 32 zawodowych pojedynkach tylko raz przegrał przez nokaut.

Dodajmy, że wspomnianym wtedy jeszcze ACB odnosił sukcesy i sprawił niespodziankę przed czasem stopując Arbi Agueva. Sędzia się pośpieszył, a po protestach organizacja postanowiła zmienić werdykt na NC. Przypomnijmy, że 30-latek w 2017 roku wystąpił w Gdańsku, gdzie sekundę przed końcem pierwszej odsłony znokautował Igora Fernandesa.