BMMA 10: RUTKOWSKI-ZIELIŃSKI, W STAWCE DWA PASY

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2019-09-03

Niedawno informowaliśmy, że Paweł Jóźwiak ma za sobą spotkanie z Tomaszem Babilońskim, więc mamy tego efekty! Dwudziestego szóstego października w Wieliczce odbędzie się Babilon MMA 10, a w kategorii piórkowej Daniel Rutkowski (8-2) zmierzy się z Adrianem Zielińskim (19-8). Co ciekawe w stawce będą pasy obu organizacji! Przypomnijmy, że będzie to pierwszy event MMA w kopalni soli.

Radomianin to bez wątpienia następny młody prospekt, który został zauważony przez promotora Babilońskiego. ''Rutek'' pokazał, że jego największym atutem są zapasy, a linie lotnicze zapewnił następnym przeciwnikom. Daniel miał początkowo problemy, ale ostatecznie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Łukasza Rajewskiego. W ostatniej walce zdobył pas organizacji w trzeciej rundzie stopując Damiana Zorczykowskiego.

Reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn miał passę trzech przegranych z rzędu i tym samym zakończył przygodę w ACA. Zieliński dostał ofertę i wystąpił na Torwarze podczas FEN 24, gdy już w pierwszej odsłonie znokautował Kamila Łebkowskiego. Te zwycięstwo zapewniło mu walkę o tytuł w walce wieczoru wydarzenia w Ostródzie. W połowie czerwca przed czasem odprawił doświadczonego Fabiano Silve.

–  W Komorze Warszawa, 125 metrów pod ziemią, walczyło wielu znakomitych bokserów, a przed 2 laty w Wieliczce jedną z pierwszych swoich walk w MMA stoczył Szymon Kołecki, Mistrz i Wicemistrz Olimpijski w podnoszeniu ciężarów. Był na deskach w pojedynku z Łukaszem Łysoniewskim, by ostatecznie zwyciężyć przez techniczny nokaut. Jeszcze większe emocje gwarantujemy za kilka tygodni w Kopalni Soli – zapowiada promotor Tomasz Babiloński, który od kilkunastu lat organizuje podziemne gale.

Szef federacji Babilon MMA łączy siły z twórcą organizacji Fight Exclusive Night Pawłem Jóźwiakiem. Zjednoczenie dwóch prężnie działających promotorów oznacza pojedynki unifikacyjne o pasy mistrzowskie w MMA.

–  W polskich Mieszanych Sztukach Walki, które zdobywają ogromną popularność, takiego wydarzenia jeszcze nie było. Współpraca Babilon MMA z FEN to walki na jeszcze wyższym poziomie pomiędzy absolutnymi mistrzami polskiej sceny Mieszanych Sztuk Walki. Zdobycie dwóch pasów będzie przepustką do kariery międzynarodowej. Wraz z Pawłem Jóźwiakiem pokazujemy jak ważny jest sport, a po drugie, że promotorzy też potrafią dogadać się i współpracować – mówi Tomasz Babiloński.

Na gali w Wieliczce o tytuły w wadze piórkowej walczyć będą były Mistrz Polski w zapasach Daniel Rutkowski (8-2, 1 NC) i specjalizujący się w twardych formułach w kickboxingu (K-1, low kick, muay-thai) Adrian Zieliński (19-8). Mistrz parteru ze świetnym stójkowiczem to gratka dla fanów MMA.

– Takich hitowych starć z udziałem mistrzów obydwu federacji zaplanowaliśmy jeszcze więcej. Zaczynamy od niezwykle ciekawego starcia „Rutka” Rutkowskiego z Zielińskim. „Podziemny Krąg” będzie dla jednego z nich trampoliną do jeszcze większych wyzwań. Tak jak kiedyś udało mi się doprowadzić Krzysztofa Głowackiego do Mistrzostwa Świata w boksie zawodowym, tak również w MMA celem jest ciężka praca i przygotowanie zawodnika dla największej federacji – UFC. Mariaż Babilon MMA z FEN wyłoni fighterów gotowych na zwycięstwa w Ameryce – przyznał Tomasz Babiloński.

Na pierwszej w historii podziemnej gali MMA i jednocześnie jubileuszowej dla federacji Babilon MMA kibice obejrzą 6 walk. Pełna karta zostanie wkrótce ogłoszona. W oktagonie wystąpią m.in. Łukasz Brzeski, Michał Gutowski, Adrian Błeszyński i Michał Pietrzak oraz debiutująca w Mieszanych Sztukach Walki piękna i niebezpieczna Mistrzyni Świata w kickboxingu Róża Gumienna.