TRENER O POWROCIE MAMEDA: WIDAĆ W NIM TĘ ISKRĘ

Mamed Chalidow jakiś czas temu postanowił, że wróci ze sportowej emerytury i planuje jeszcze zawalczyć. Kiedy i gdzie to nastąpi tego nie wiemy, natomiast o powrocie Mameda wypowiedział się jego trener, Szymon Bońkowski. Trener Chalidowa zapewnił, że ten cały czas trenuje, jednak nie przygotowuje się na ten moment do żadnej konkretnej walki. Być może to tylko zasłona dymna przed ogłoszeniem kolejnego pojedynku byłego mistrza KSW w kategorii średniej?

- To zajęcia głównie dla frajdy i zabawy, ale oczywiście są bardzo ciężkie. Trenuje z grupą „pro”. Przede wszystkim pomaga innym zawodnikom, bo u nas przez cały rok zawsze ktoś się przygotowuje do walki. Tak samo, kiedy jego kariera była bardziej rozbujana, to pojawiał się na sali, żeby pomagać kolegom. Tak ten team funkcjonuje. Mimo, że ten sport jest indywidualny, to wiadomo, że potrzebna jest grupa, żeby dobrze się przygotować.

Jak zapewnia Bońkowski, Mamed pozostaje w bardzo dobrej formie. 

- Tematy związane z psychiką są niewidoczne. Mogę powiedzieć, że czerpie radość z treningów i jest zaangażowany. Widać w nim tę iskrę. Co się dzieje w ludzkiej psychice, to pewnie nawet osoba mająca takie problemy nie wie. Takie rzeczy mogą wyjść w najmniej oczekiwanym momencie. To jest strasznie ciężkie do zweryfikowania. Moim zdaniem wrócił w dobrej formie do treningów. Czerpie z tego radość. Robi to dla siebie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.